Náruživí cestovatelé mají důvod k návštěvě Kanárských ostrovů. Další z mnoha. Atlantické podvodní muzeum u ostrova Lanzarote je prvním svého druhu v Evropě. Jedná se o ideální zážitek nejen pro turisty, kteří se „topí“ nudou při návštěvě klasických uměleckých muzeí. Tuto mimořádně zajímavou zkušenost by si neměl nechat ujít žádný milovník vodních sportů, umění a kuriozit.

sochy Jasona deCairese Taylora

Autor soch je zároveň zdatným potápěčem

Unikátní expozice na Kanárech, konkrétně u nejsevernějšího z větších Kanárských ostrovů, bude přístupná vyznavačům šnorchlování, potápěčům a místní fauně. Podvodní muzeum situované na mořském dně se nachází v zátoce Las Coloradas (tady je mapa) a vystavuje práce Jasona deCairese Taylora.

sochy Jasona deCairese Taylora

Britský sochař je celosvětově známý svou specializací na podvodní umění, spojující jeho dvě velké životní vášně. Po studiích na Institutu umění v Londýně se vrhnul na dráhu potápěčského instruktora a zkušenosti z obou profesí dokonale skloubil a zúročil při tvorbě obdobných muzeí na Bahamách, Antilách a v Mexiku. O tom mexickém jsme se již před časem rozepsali v článku nazvaném Underwater Museum v Mexiku je plné mokrých soch a tváří, přečíst si ho můžete ZDE.

podvodní muzeum Lanzarote

Podvodní muzeum podpoří ekologii

Taylorovo dílo je mimo jiné na seznamu pětadvaceti nejzázračnějších světových děl instituce National Geographic. Své sochy vytváří z ekologicky nezávadného betonu a zachycuje na nich každodenní témata. Jeho cílem je zvýšit povědomí o problémech oceánů a podpořit jejich ochranu.

podvodní muzeum Lanzarote

Celkem 400 přízračných postav můžete pozorovat z horní perspektivy na hladině, ti odvážnější se potopí do 15 metrů a mohou proplouvat mezi nimi. Sochy Jasona deCairese Taylora pomáhají tvořit umělý útes a celá oblast je chovným místem pro ryby a další vodní organismy. Podvodní muzeum na Lanzarote, jedinečný umělecký a potápěčský zážitek, spatří světlo světa 25. února 2016. Tedy vlastně jen tolik světla, kolik se dostane na mořské dno…

Lanzarote