Stavba s příznačným názvem Sky Mile Tower bude mít 1700 metrů a dvakrát tak předčí v současnosti nejvyšší budovu světa, kterou je Burdž Chalífa (Burj Khalifa) ve Spojených arabských emirátech. Pro zajímavost – londýnský Střep, který drží prvenství na evropském kontinentu, by nejvyšší mrakodrap budoucnosti pojal více než pětkrát. A navíc bude ekologický.

Domov v něm najdou desítky tisíc lidí

Megalomanský projekt, jehož autory jsou společnosti Kohn Pedersen Fox Associates a Leslie E. Robertson Associates, vyroste v Tokijském zálivu a ústřední strukturou stavby bude šestiúhelníková konstrukce. Hlavní věž i komplex okolních ostrovů budou ve tvaru buněk medové plástve, aby co nejlépe odolaly povětrnostním podmínkám.

nejvyšší mrakodrap světa vyroste v Tokiu

Ostrůvky mají tvořit tzv. Nové Tokio, oblast s vysokým stupněm ekologické integrity, schopnou přizpůsobit se postupným změnám klimatu. Celý komplex bude mít například ojedinělý systém zpracování a čerpání vody pomocí gravitace. Ostrovy budou dále plnit ochrannou funkci během záplav a dalších přírodních katastrof. To vše samozřejmě ve vysoce atraktivním designu.

Nejvyšší mrakodrap bude domovem 55 000 šťastlivců, kteří nebudou mít příliš mnoho důvodů a dost možná ani chuti k jeho opuštění. Budou se totiž kochat výhledem na celé Tokio z otevřených teras, komplex samozřejmě nabídne špičkové restaurace a obchody.

Sportovci jistě ocení vyžití v posilovnách, čtenáře zase potěší knihovny. A komu se ze všeho toho luxusu zatočí hlava, může vyhledat pomoc v tamním zdravotnickém středisku.

mrakodrap Sky Mile Tower vizualizace

Nejvyšší mrakodrap ubytuje i turisty

Že byste si pobyt na podobném místě také rádi vyzkoušeli, ale na apartmá byste nevydělali ani za několik životů? Nezoufejte, součástí komplexu bude i hotel. A šetřit můžete začít už teď. Prvním rezervačním termínem bude totiž až rok 2045.

Cestovatelé tak budou moci monitorovat postup práce na nejnáročnější stavbě v moderních dějinách další tři desítky let. A za tu dobu by se v prasátku mohla nastřádat dostatečná suma na jednu noc. Už pro ten pocit by měla stát za to.

nejvyšší mrakodrap světa vyroste v Tokiu