Město Žalec v Sávském regionu ve Slovinsku je neodmyslitelně spojeno s pěstováním a produkcí chmele. A z toho vycházeli radní, když spekulovali o tom, jak oživit tamní cestovní ruch. Po poměrně bouřlivých diskuzích proto nakonec zvítězil a byl schválen projekt na vybudování unikátní atrakce. Tou má být pivní fontána.

Připravte si šest eur

Zdaleka ne všichni členové rady města ovšem byli nápadu nakloněni, někteří poukazovali na nutnost renovace vodovodního řadu v okolních vesnicích. Pivo ale nakonec nad vodou zvítězilo.

Celá tahle „legrace“ bude podle předběžných odhadů stát asi 350 tisíc eur. Pivní fontána turistům za poplatek nabídne osvěžení v podobě několika druhů piva. Za šest eur si tu návštěvníci budou smět nabrat a vychutnat tři malá piva dle vlastního výběru.

město Žalec

Naláká pivní fontána Čechy?

Vzhledem k tomu, že podle statistik patří ve světovém žebříčku konzumace piva Češi na špici, možná je pivní fontána ve slovinském městě zaujme. Tedy pokud zrovna pojedou okolo. Jen kvůli této atrakci asi málokdo vyrazí do Slovinska. V Česku přece teče pivo proudem takřka na každém kroku…

Pomůže městu Žalec pivní fontána?