Nudí vás už veškeré hospůdky, nálevny, putyky a podobné napájecí stanice starající se o poctivou hladinu alkoholu ve vaší krvi? Tato myšlenka nejspíš předcházela stavbě velmi nevšední americké občerstvovací zastávky, na kterou vám přinášíme tip. Jedná se o iglú bar v Minnesotě!

Teplého piva se bát nemusíte

Znáte to – po těžkém dni v práci se zastavíte „na jedno“, lahodný mok se na vás směje z orosené sklenice, vy se napijete a místo očekávané chmelové poezie vám pokazí chuť břečka o teplotě odstátého čaje. Tak tohle se vám v baru na zamrzlém jezeře zaručeně nestane. Správně vychlazené nápoje jsou zde hlavní devizou. A stejně tak čerstvost servírovaných ryb. Večeři si totiž sami ulovíte!

Iglú bar v Minnesotě

Nejčastěji berou štiky

„Eskymácký“ iglú bar vyrostl na ledové ploše Lesního jezera (Lake of the Woods) ve státě Minnesota, 16 kilometrů od hranic s Kanadou. Stylový podnik disponuje jak barem, tak útulným posezením. Nabízí bezmála deset druhů piv a potěší i příznivce sladších nápojů s třešničkou a paraplíčkem.

Iglú bar má samozřejmě v nabídce tradiční hospodské pochutiny a výběr z několika teplých pokrmů, nejvíce se ale zaradují milovníci ryb. Přímo v interiéru je možné zachytat si prostřednictvím speciálních děr v podlaze. A štiky tu prý berou jako divé.

Iglú bar v Minnesotě

Iglú bar si pochvalují i ženy

Ač je stavba koncipována jako iglú, podlaha je z oceli a při jejím budování byla použita také izolační pěna. To vše pro udržení příjemné teploty. Mrazu se tak bát nemusíte.

Zdejší štamgasti už proto nemají potřebu řešit odvěký problém opravdových chlapů: na ryby, nebo na pivo? A dokonce s sebou můžou vzít i své drahé polovičky. Rybářský um se totiž v teple, pohodlí a s koktejlem v ruce obdivuje jedna radost. Navíc ta romantika! Inu pro každého něco. Ale samozřejmě jen do chvíle, kdy se začne oteplovat, což v těchto končinách v dalších dnech ani týdnech určitě nehrozí…

Lesní jezero neboli Lake of the Woods v létě