Velikonoční pondělí dříve bývalo zábavnou a oblíbenou tradicí, dnes už se jedná spíše o přežitek, zejména ve větších městech. Spousta lidí raději využije příležitosti a na několik dní zmizí „někam pryč“. Od letoška je Velký pátek státním svátkem, tudíž si mnozí z nás mohou užít čtyřdenního volna – od 25. do 28. března. Co takhle vyrazit do Evropy? Tady je našich 5 tipů, kterak prožít Velikonoce 2016 nevšedním způsobem!

1/ Za golfem do Portugalska

Baví-li vás golf, není co řešit! Vezměte rodinu nebo přátele, nasedněte do letadla a vydejte se do Portugalska. Konkrétně do Algarve, kde na vás čeká několik stylových golfových hřišť včetně nejmodernějšího Herdade dos Salgados. Krásné 18jamkové hřiště je originálním projektem architekta Pedra de Vasconcelose a rozkládá se mezi pláží, lagunou Salgados a okolní přírodou. Blízkost moře, rozmístění jezírek a množství olivovníků činí hřiště jedinečným. Dalšími lokalitami v Portugalsku, kde lze strávit golfové Velikonoce 2016, jsou Sintra (Cascais) a Estoril. Jestliže golf nehrajete, zaleťte si do Portugalska na eurovíkend. A nemusí to být jenom Lisabon

golfové hřiště v Portugalsku

2/ Za zimními sporty do Rakouska

Pokud vás nudí golf a máte rádi více pohybu a zasněžené svahy, sedněte do auta a vyrazte do Rakouska. Na lyžích či na snowboardu se skvěle odreagujete například v Kitzbühelu, Hochfichtu, Dachsteinu, Ankogelu, Tauplitzu, Zillertalu, Mauterndorfu, Kaprunu, Raurisu, Bad Hofgasteinu či Neukirchenu. Řada hotelů má rovněž vlastní wellness centrum, tudíž můžete relaxovat i tam. Každopádně strávíte Velikonoce 2016 na čerstvém vzduchu, a to se počítá!

lyžování v Alpách

3/ Za lázněmi do Maďarska

Potřebujete si vyloženě odpočinout a máte rádi vodu? V tom případě se vydejte do Maďarska. To je proslulé svými lázněmi, o nich jsme v našem Magazínu již několikrát informovali. A která lázeňská městečka lze doporučit? Velikonoce 2016 můžete strávit například v Büku, Kehidakustány, Sárváru, Hévízu, Harkány či u Velenského jezera, nebo přímo v Budapešti. Do maďarské metropole se samozřejmě můžete vydat také v rámci eurovíkendu.

termální lázně Széchenyi

4/ Za Mickey Mousem a Eiffelovkou do Francie

Máte chuť poznávat? Žádný problém, Velikonoce 2016 jsou pro to ideálním obdobím. Záleží jen na tom, zda pojedete s partnerem či přáteli, anebo naopak s dětmi. Můžete si vybrat z celé řady poznávacích zájezdů do Francie. Některé směřují výhradně do centra Paříže, díky jiným zavítáte také do nedalekého Eurodisneylandu (mapa) či do královských sídel Fontainebleau a Versailles. Toužíte užít si v Paříži více soukromí a vlastního programu? Vydejte se tam na eurovíkend. Kromě Eiffelovy věže a dalších památek se nabažíte kavárniček, stylových restaurantů i obchodů, které v Česku nenajdete, ani kdybyste se rozkrájeli.

Eurodisneyland

5/ Za muzikou do Londýna

Golf, lyže, lázně ani Mickey Mouse vás nelákají? Pak sedněte do letadla směr Londýn. A co obnáší eurovíkend v hlavním městě Spojeného království? Cokoliv vás napadne! A máte-li rádi muziku, budete v sedmém nebi. Můžete přebíhat z koncertu na koncert a taky je dost možné, že na ulici či v kavárně potkáte svého oblíbeného zpěváka nebo muzikanta ze slavné kapely. Může se však také stát to, že budete mít smůlu na hudebníky a cestu vám naopak zkříží oscarový herec nebo známá modelka. Velikonoce 2016 a selfie se světoznámou celebritou – to je fajn kombinace, nemyslíte?

Londýn

Velikonoce 2016 stokrát jinak

Nevybrali jste si? Nevadí! Tady je kompletní seznam zájezdů, díky nimž si Velikonoce 2016 užijete podle svých představ.