Bizarní projekty vždy přitahují pozornost mnohem víc než ty všední, které už od prvního pohledu nemají čím překvapit. Toho si je dobře vědom ruský architekt Vasily Klyukin, jenž nedávno vyrukoval se svým návrhem mrakodrapu ve tvaru kobry. Projekt nese název Asian Cobra Tower a zatím není jisté, zda bude zrealizován.

Otevřená pusa pojme terasu

Každopádně Vasily Klyukin neváhal a poslal do světa vizualizace „domečku“, který vymyslel. Kobra by měla zahrnovat kanceláře a byty. V horní části – tedy v hlavě hada – se bude nacházet restaurace nebo noční klub s úžasným výhledem do okolí.

obří kobra alias Asian Cobra Tower

Jak jste si už zřejmě ráčili všimnout, obří kobra má otevřenou pusu. Tento fakt má dva důvody – jednak to vypadá zajímavěji a jednak se v tomto „otvoru“ bude nalézat terasa. Kam z ní budou lidé koukat, to se prozatím neví. Klyukin věří, že Asian Cobra Tower přiláká především developery, kteří budou chtít jeho unikát postavit v některém z měst Středního východu či východní Asie, kde jsou hadi znamením moudrosti.

Klyukinova kobra bude měnit barvu

„Když někomu v Japonsku řeknete, že je jako had, je to vlastně kompliment. V Číně hadi a draci symbolizují totéž – moudrost a věčný život,“ vysvětluje architekt, který v současnosti žije v Monaku. Nezapomněl přitom využít skutečnosti, že hadi mění svou kůži, a začlenil ji do svého projektu. Součástí černozlatého mrakodrapu tedy bude proměnlivé osvětlení, rozmístěné po celé budově. Obří kobra bude chvíli modrá, pak zase červená…

obří kobra alias Asian Cobra Tower

„Mrakodrapy zaujmou naši pozornost a probudí naše vědomí, některé inspirují a ostatní dráždí. Tyto rostoucí věže často mění panoráma po celém světě. Staly se nejjasnějším odrazem kulturního a hospodářského pokroku ve dvacátém století. Někdy mrakodrapy určují styl obchodních regionů, ale i celých měst,“ dodal architekt, obchodník a bývalý bankéř Vasily Klyukin s tím, že jeho práce „předpovídá budoucnost“. K jeho předchozím výtvorům patří například jachta s odnímatelnými tryskami.

Asian Cobra Tower