Pokud máte potomky školou povinné, nebo i mladší, určitě často řešíte problém, jak je dokonale zabavit. Vydáte-li se v budoucnu do Francie, můžete je vzít do Eurodisneylandu nebo do – u nás mnohem méně známého – areálu Asterix park (Parc Astérix). Tam se vašim ratolestem bude jistě velmi líbit. A zřejmě nejen jim!

atrakce Etamine

Zavítáte do Egypta i mezi Vikingy

Asterix park, který byl oficiálně otevřen v roce 1989, mají totiž v oblibě i dospělí. Jedná se o poměrně velký areál (18 hektarů), jehož součástí je šest sekcí neboli světů – Egypt, Římská říše, Galie, Země Vikingů, Starověké Řecko a Cestování časem.

Asterix park

Dohromady zde naleznete 39 atrakcí. Patří mezi ně například Goudurix (36 metrů vysoká horská dráha se sedmi smyčkami čili otáčkami hlavou dolů), La Trace du Hourra (moderní bobová dráha, kterou prosvištíte rychlostí 60 km/h) a Rock‘ n‘ Roller Coaster (dráha s rychlostí přes 100 km/h).

atrakce Goudurix

Dále La Rivière d’Elis (projížďka lodí – ve tvaru altánku – po umělé řece ve středomořských zahradách) či Le Transdemonium (strašidelný zámek, kde na vás čekají čarodějnice, duchové a spousta stresujících zvuků). V areálu narazíte i na několik stylových restaurací (Aux Fastes de Rome, Le Cirque, Le Relais Gaulois aj.).

atrakce La Rivière d'Elis

Pobaví vás delfíni i lachtani

Aby toho nebylo málo, můžete navštívit také některou z pravidelných show. Všechny jsou vysoce kvalitní, originální a zábavné, zpravidla se jedná o kombinaci kaskadérských kousků a speciálních efektů.

atrakce Le Défi de César

Patrně nejoblíbenější je 20minutový program Révérence, který se odehrává v Poseidonově divadle s 2000 místy. Hlavními aktéry jsou zde delfíni, lachtani a samozřejmě jejich trenéři. V rámci skvělé podívané se dozvíte i řadu zajímavých informací.

delfíní show v areálu Asterix park

Kde lze koupit nejlevnější vstupenky?

Asterix park (mapa) v Plailly má otevřeno od jara do podzimu. Konkrétně v roce 2016 od 2. dubna do 2. listopadu, obvykle od 10 do 18 hodin. Ale pozor – v některé dny, třeba i několik dní po sobě, je zavřeno. Aktuální otevírací dobu naleznete zde.

atrakce Oziris

A kolik stojí vstupné? Záleží na tom, zda si lístky zarezervujete na internetu alespoň týden předem, anebo ne. Pokud tak učiníte (rezervace), vstupenka pro teenagera či dospělého vás vyjde na 39 eur, dětská (3 až 11 let) na 36 eur.

atrakce Tonnerre de Zeus

Vstupenky zakoupené na místě stojí 47 eur (pro teenagery a dospělé) a 39 eur (děti). Za zmínku stojí speciální akce – při včasné rezervaci na internetu se děti do 7 let dostanou dovnitř zdarma, ale pouze do 3. července 2016.

kolotoč Les Chaises Volantes

Jak se tam dostat a nezabloudit?

Autem tam přijedete z Paříže po silnici A1, zkrátka směrem na sever. Zhruba po třiceti kilometrech, mezi exitem 7 a 8, odbočíte směr Asterix park. Ukazatele vás v danou chvíli navedou. Co se týče parkování – to vás vyjde na 10 eur.

atrakce Les Petits Drakkars

Další variantou je kyvadlová doprava neboli shuttle bus z centra Paříže. Děti do tří let jej mohou využít zdarma, ostatní zaplatí 23 eur (internetové rezervace jsou o 1 euro levnější). Shuttle bus vyjíždí v 9 hodin ráno od Louvre (stanice metra Palais-Royal, východ směr Carrousel nebo Pyramide), konkrétně z autobusového parku v Hall Charles V (podlaží -3). Zpátky odjíždí v 18.30 od Asterix parku, ze zastávky nedaleko vchodu, uvidíte tam ceduli s nápisem Parc Astérix shuttle.

atrakce L’oxygènarium

A do třetice – z Paříže, konkrétně ze železniční stanice Gare du Nord, z nástupiště 43, prostřednictvím RER B3 přijedete na letiště Charles de Gaulle. Vystoupíte ve stanici Aéroport Charles De Gaulle Terminal 1, Terminal 3. Od přepážky s názvem Parcs de Loisirs vyjíždí shuttle bus každých 30 minut (od 9 hodin od rána, poslední jízda je hodinu po uzavření parku). Děti do 3 let se mohou svézt zdarma, od 3 do 11 let za 6 eur a ostatní za 7,50 eur (zpáteční jízdenka).

atrakce La Trace du Hourra

Asterix park má také vlastní hotel

Chcete si Asterix park užít více dní po sobě? Anebo tam prostě jenom toužíte přespat? V tom případě lze využít služeb tříhvězdičkového hotelu, který se jmenuje The Hôtel des Trois Hiboux a nalézá se přímo v srdci galského lesa. Pokoje (celkem jich je 100) jsou navrženy speciálně pro rodiny s dětmi, dokonce jsou k dispozici i moderní postýlky pro kojence v oddělené místnosti.

hotel The Hôtel des Trois Hiboux

Každý pokoj má vlastní terasu nebo balkon s výhledem do lesa. V hotelu a v jeho venkovních prostorách je dostatek možností vyžití pro děti i dospělé, nechybí ani kulečníkový stůl. Za noc v hotelu čtyřčlenná rodina zaplatí 179 eur (nejnižší varianta), jednolůžkový pokoj vyjde na cca 90 eur.

atrakce Les Espions de César

Jak sehnat ubytování v Paříži?

Chcete vyrazit na několik dní do Paříže a při té příležitosti navštívit Asterix park, ale nevíte, kde najít nejvýhodnější a nejzajímavější nabídku? Stačí kliknout na tento odkaz.

Přejeme šťastnou cestu!

atrakce Enigmatix