Čeká vás v budoucnu cesta do Kanady? Pak byste měli vědět, že od 15. března 2016 musejí mít bezvízoví turisté pro vstup do této země elektronické cestovní povolení (eTA). Povinnost se vztahuje i na osoby, které na území Kanady pouze přestupují. Výjimkou jsou občané USA a cestující s platným vízem.

CK svým klientům poradí

Vancouver, Toronto, Ottawa, Calgary, Niagarské vodopády, Hudsonův záliv, Yukon, Ontario, Newfoundland, Labrador či Québec – tato a další místa a města svádějí k návštěvě. Každý rok si zakoupí oficiální zájezd do Kanady cca 2500 občanů České republiky. Těm by měla s vyplněním registrace pomoci cestovní kancelář, u níž si zájezd zakoupili. Ani individuální turisté se však nemusejí obávat zásadních komplikací. Povolení eTA vyjde aktuálně na sedm kanadských dolarů, v přepočtu zhruba na 130 Kč. Registraci lze provést ZDE.

Vancouver v noci

Je možné k tomu využít nejen počítač, ale i mobilní telefon. Nezbytné je samozřejmě připojení k internetu. Turista by přitom měl mít u sebe cestovní pas a platební kartu. Po vyplnění registrace obdržíte potvrzení během několika minut, nejpozději však do tří dnů. Platné povolení je třeba předložit letecké společnosti.

Vaše cesta do Kanady tak bude bezpečnější

Jestliže si elektronické cestovní povolení zajistíte a vzápětí odlet do Kanady odložíte, nic se neděje. Autorizace platí pět let nebo do konce platnosti cestovního pasu. Uplatnit ji tedy lze i později.

Cílem eTA je evidence a prověření bezvízových cestujících, kteří prostřednictvím letecké dopravy překročí hranice Kanady. Platí tudíž i pro české občany, kteří od konce roku 2013 na krátkodobý pobyt v Kanadě (s délkou do šesti měsíců) a průjezd zemí nepotřebují vízum. Jedná se o turistické pobyty, návštěvy přátel, rodinných příslušníků apod.

Naštěstí tedy stačí „obětovat“ pouze několik minut a také menší finanční obnos a vaše cesta do Kanady bude na dosah!

Toronto