Ač se to může zdát jako špatný vtip, řetězec rychlého občerstvení Kentucky Fried Chicken neboli KFC skutečně otevřel v Tibetu svou první pobočku. Stalo se tak 12 let poté, co mateřská společnost Yum Brands tuto možnost zavrhla z ekonomických důvodů.

Psal se rok 2004. Když se spirituální vůdce Tibetu a velký propagátor vegetariánství Dalajláma dozvěděl o možném vstupu známého fastfoodového řetězce KFC na „jeho“ území, plán odsoudil.

duchovní vůdce Dalajláma

Po provozovně budou následovat haly

Společnost Yum Brands poprvé vstoupila na čínský trh už v roce 1987. Nikdy se netajila tím, že je tato země klíčová pro budoucí rozvoj značky. Je vhodné podotknout, že pod tento konglomerát spadají rovněž značky restaurací Pizza Hut či Taco Bell.

Podle čínské státní zpravodajské agentury KFC plánuje postavit na předměstí Lhasy velké mrazící haly. Díky nim bude moci lépe rozpínat křídla nad svým rozvojem v oblasti Himaláje.

KFC v Tibetu

Fajnšmekři mohou KFC snadno ignorovat

A pokud byste si snad mysleli, že Čína je fastfoodovými restauracemi ještě poměrně nezasažená, možná byste měli vědět, že se v zemi nachází přes 5000 poboček KFC a 1600 poboček restaurantů Pizza Hut.

Ve městě Lhasa byla otevřena provozovna KFC

Otřelí cestovatelé už jsou na tento pohled zvyklí. Naštěstí člověku nikdy nic nebrání popojít o 20 metrů dále a objednat si jídlo, které bude aspoň trochu souviset s gastronomickým dědictvím této výjimečné lokality. Ta láká nejen milovníky horolezectví, ale i jedince, kteří chtějí navštívit úchvatné horské chrámy a spatřit křišťálově čistá jezera.

Mount Everest