Cestujete rádi ve velkém stylu? Nová největší loď světa Harmony of the Seas uspokojí i ty nejnáročnější. Navíc cestou nakoupíte, naučíte se surfovat a na sociálních sítích se budete moci pochlubit celou řadou zajímavostí a unikátními snímky. První komerční plavba se chystá už na květen a v nabídce tuzemských cestovních kanceláří se tato laskomina jistě objeví již velmi brzy.

Můžete si vybrat z několika variant

Plovoucí kolos prozatím ve Francii urazil jen něco málo přes pětinásobek svojí délky, jež činí 362 metrů. Tam bude také dokončen a první oficiální cesta povede z britského Southamptonu do nizozemského Rotterdamu. Potrvá čtyři noci a nejlevnější lodní lístek stojí necelých 16 tisíc korun, což není na inaugurační plavbu tolik.

Harmony of the Seas

Pokud vás však láká plavba v teplejších vodách, počkejte si do června, kdy největší loď Harmony of the Seas vyrazí z Barcelony a přes italskou Neapol dopluje až do Říma. Plavba má pět nocí a nejlevnější palubní lístek seženete v přepočtu už za 19 400 korun.

Copak, Středomoří pro vás není dostatečně teplé? Pak vás jistě zaujme, že většina dalších plaveb tohoto kolosu směřuje převážně do slunného Karibiku, kdy loď v různých termínech projíždí nejoblíbenější destinace této malebné části světa. Ceny jsou přitom jen o něco málo vyšší než u výrazně kratších evropských plaveb.

největší loď světa Harmony of the Seas

Největší loď má i vlastní park

Cena moderního plovoucího hotelu se vyšplhala k astronomické sumě 27 miliard korun. Ale není se čemu divit. Z vymožeností lodi se může najednou těšit přes 6000 pasažérů, o které bude pečovat armáda více než 2000 stálých zaměstnanců. Trefit do jednoho z 2800 apartmánů na 18 palubách bude možné i pomocí GPS navigace.

největší loď světa Harmony of the Seas

V labyrintu chodeb nebude nouze o nejmodernější vymoženosti techniky a zkrátka nepřijdou ani milovníci klidu a přírody. Největší loď totiž disponuje zmenšenou verzí newyorského Central parku s tisíci živých rostlin včetně vzrostlých stromů.

restaurace v Harmony of the Seas

Barmany nahradí roboti

Gurmáni se mohou těšit na vybrané speciality v jakékoliv z 20 tematických restaurací. Žíznivé osvěží bary, z nichž jeden je doslova „nelidský“. Pánové se nemusí bát, že by jejich vyvolenou sváděl namakaný barman v pestrobarevné košili. Obsluhují v něm totiž výhradně roboti.

bar s roboty

Kulturní nadšenci najdou své vyžití v kinech a divadle. Sportovně založení pasažéři ocení horolezecké stěny, posilovnu, bazény, simulátor surfování nebo vodní akrobacii. Děti nadchnou tobogany s délkou až 100 metrů. Pokud by někdo chtěl na takovém místě namáhat mozek, nebude chybět ani stále populárnější úniková místnost.

Harmony of the Seas má i vlastní aquapark