Máte rádi ježky, ale dosud jste si se žádným nehráli? V tom případě zvažte cestu do japonské metropole Tokio, kde byla nedávno otevřena zvířecí kavárna Harry. A právě v ní na vás čeká několik desítek ježků. Dovádět s nimi můžete zhruba za dvě stovky za třicet minut!

Pravidla jsou podobná jako v nevěstinci

Zatímco ve všední dny vás půlhodina mazlení s ježky vyjde na cca 213 Kč, během víkendů a o svátcích zaplatíte přibližně o 70 Kč více. Samozřejmě vám nikdo nebude bránit v tom, abyste si s roztomilými zvířátky udělali selfie. A co víc – ježka si tady můžete dokonce i koupit na doma!

Připadá vám tento projekt, svým způsobem připomínající nevšední nevěstinec, šílený? Máte pocit, že tak trochu hraničí s týráním zvířat? To je otázka názoru, Japonsko je bizarními nápady doslova pověstné. Pravdou však je, že ježkům v kavárně nic nechybí a že zde o ně pečují s láskou. Co by za to dali jejich čeští „kolegové“, kteří shánějí potravu všude možně a často končí pod koly aut.

Zvířecí kavárna se záhy stala turistickou atrakcí

Co se týče názvu podniku, ten není náhodný. Jedná se o slovní hříčku, protože „hari“ znamená v japonštině jehla. A na nedostatek pomyslných jehel si tato kavárna rozhodně nemůže stěžovat. Ty trčí ze hřbetů přibližně třiceti ježků, kteří přitahují zástupy návštěvníků.

Důkazem obřího zájmu o návštěvu ježčí kavárny je fakt, že během jejího otevření lidé stáli frontu a zaměstnanci je museli dovnitř pouštět postupně. Přesto se nenechali odradit a vyčkali. Návštěvu kavárny si pochvalují i zahraniční hosté, kteří oceňují unikátnost takto blízkého kontaktu s ježky.

kavárna Harry nabízí ježky na hraní

Najdete ji nedaleko východu z metra

Jen tak mimochodem – v Japonsku jsou ježci prodáváni a chováni jako domácí mazlíčci celkem běžně. Navzdory tomu má však kavárna Harry, která se nachází jen minutu chůze od stanice metra Roppongi (mapa), i nadále množství rezervací.

Zvířecí kavárny jsou přitom rozesety po celém světě a vesměs se těší velké oblibě. Hosté mohou zavítat do podniků s kočkami, králíky, sovami, jestřáby i hady…