Mezi čínská „nej“ patří od loňského roku i skleněný most v Geoparku Pching-ťiang v provincii Chu-nan. Tato monstrózní stavba s názvem Zhangjiajie Grand Canyon Glass Bridge je 300 metrů dlouhá a nabízí vám doslova „nebeskou“ procházku ve výšce 180 metrů nad kaňonem.

Strach je údajně zcela zbytečný

Místní obyvatelé visuté lávce, jejímž autorem je známá izraelská společnost Studio Haim Dotan Architects, přezdívají Most odvážného muže nebo také Most hrdinů. Unikátní konstrukce v Číně spojuje dva vrcholy pohoří Stone Buddha. Tvůrce prý inspirovala planeta Pandora ve filmu Avatar režiséra Jamese Camerona.

most Zhangjiajie Grand Canyon Glass Bridge

Původně to býval visutý most dřevěný, ale tým specialistů postupně nahradil dřevěné desky skleněnými panely. Mnozí turisté, kteří na skleněný most vstoupili, ho nedokázali přejít. Říkají, že děsivý není jen pohled pod nohy, který vyvolává závrať, ale i samotná chůze. Most Zhangjiajie Grand Canyon Glass Bridge se totiž znatelně chvěje v poryvech větru.

Ovšem čínští inženýři tvrdí, že návštěvníci při vstupu na skleněný most nepodstupují žádné nebezpečí. Použité dvojité bezpečnostní sklo o tloušťce 24 milimetrů je totiž prý až pětadvacetkrát pevnější než běžná okenní tabule.

skleněný most v Geoparku Pching-ťiang

Skleněný most nabízí i větší adrenalin

Pokud se vám snad procházka po takovém mostě zdá málo, pak vězte, že máte možnost si po jeho zdolání skočit i nejvyšší bungee jumping na světě. Zde je mapa.

skleněný most v Číně