Možná už jste se v zahraničí dostali do situace, kdy jste něco potřebovali, ale neměli jste potřebné jazykové schopnosti. V takovém případě vás nyní může zachránit super tričko Icon Speak. Sice nemluví, ale je na něm vytištěno několik desítek jednoduchých a vše vysvětlujících obrázků. S jejich pomocí se domluvíte prakticky kdekoli na světě.

Vymysleli ho tři Švýcaři

Cestovatelské tričko Icon Speak vymysleli tři kamarádi ze Švýcarska, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké potíže mohou nastat v důsledku neznalosti jazyka a špatné komunikace. Cestovali po Vietnamu a zažili situace, kdy jim nepomohla ani snaha dorozumět se rukama a nohama. George, Steve a Florian pak dali hlavy dohromady a vytvořili piktogramy reálných předmětů, dějů a jevů, s nimiž se na cestách člověk nejčastěji setkává. Ty nechali natisknout na tričko a zrodil se geniální slovník.

tričko Icon Speak je skvělým pomocníkem

Obrázky jsou univerzální

Když jste v koncích, ikony natištěné na tričku vám pomohou překonat jazykovou bariéru jak v Brazílii, tak třeba v Mongolsku nebo Myanmaru. Mezi čtyřicítkou piktogramů najdete symboly pro dopravní prostředky, lékaře, policii, jídlo i pitnou vodu, zábavu, pivo, ubytování, wifi signál či určení toho, zda je něco dobré, nebo naopak nikoli… Vhodnou kombinací piktogramů se dá opravdu celkem dobře komunikovat. Stačí jediné – před použitím je nutné si tričko Icon Speak pořádně nastudovat.

tričko Icon Speak

Dorozumívací tričko Icon Speak má úspěch

Švýcaři nabídku „oděvního slovníku“ – pro velký úspěch – neustále rozšiřují. Kromě pánského a dámského trička už je možné zakoupit si i tílko, mikinu, plátěnou tašku nebo kšiltovku.