Zatímco symbolem Nizozemska jsou tulipány a Francii proslavila levandule, Japonsko se kromě kvetoucích sakur chlubí i popínavými wistériemi. Asi nejvíce jich najdete v rozlehlých zahradách Kawachi Fuji v Kitakjúšú, na třetím největším japonském ostrově Kjúšú. Zdejším hitem je tzv. květinový tunel.

Nejúžasnější je v dubnu a v květnu

Zahrady v Japonsku vypadají pohádkově a jsou oblíbenou zastávkou turistů. Ti sem v hojném počtu míří zejména na jaře, v čase festivalu Fuji Matsuri. Je věnovaný právě okrasným listnatým a popínavým wistériím a koná se vždy poslední týden v dubnu.

Wistérie jsou vzácné dřeviny, jde o důležitý symbol buddhismu. V zahradách jich roste celkově přes 150 kusů v několika druzích. Kvetou od dubna a v plném rozpuku jsou až do konce května. Střapce jejich květů mění odstíny od bílé přes modrou až po fialovou, není divu, že se jim u nás říká modrý déšť.

květinový tunel v Kitakjúšú

Květinový tunel dokonale harmonizuje

V jedné části zahrad wistérie (někdy také vistárie) tvoří nádherně barevný květinový tunel, který je zážitkem pro všechny smysly. Návštěvníci tvrdí, že je procházka tunelem naplňuje harmonií. Četných laviček využívají k posezení a relaxaci, načerpání sil.