Máte rádi restaurace, v nichž vám jídlo a pití přiveze vláček? Počínaje pátkem 13. května 2016 můžete zažít ještě větší úlet spojený s nevšedním servírováním jídla. V restauraci Rollercoaster Restaurant v zábavním parku Alton Tower v anglickém hrabství Staffordshire k vám oběd či večeře přifičí na horské dráze!

vchod do restaurace

Vaši večeři čeká strastiplná jízda

Když vstoupíte do restaurace Rollercoaster Restaurant (mapa), první, co vám zaručeně „padne do oka“, bude spleť trubek nad stoly. Dohromady jich tu je 400 metrů! Jídlo je pěkně usazené v kovovém kastrůlku na dvou kolečkách. Ten sjede po horské dráze až k jednomu ze 13 stolů. Urazí přitom dlouhou cestu – celkem 396 metrů. To odpovídá tzv. atletické čtvrtce, tedy oběhnutí celého stadionu.

restaurace Rollercoaster Restaurant

Jenomže kastrůlek se přitom otáčí a také létá. Před každým stolem musí zvládnout i tzv. looping, tedy otočku o 360 stupňů. A to tak rychle, aby gravitace nedonutila pokrm opustit svůj nosič, a zároveň tornádovou spirálu, jež začíná ve výšce osmi metrů. Můžete být v klidu – každá položka z menu údajně prošla testem, aby bylo zaručeno, že k zákazníkovi dorazí v poživatelném stavu.

logo Alton Tower Resort

Rollercoaster Restaurant není světovou raritou

A jen tak mimochodem – Rollercoaster Restaurant ve Velké Británii není prvním podnikem na světě, co se týče servírování jídla pomocí horské dráhy. Například už koncem roku 2014 byla v nákupním centru Yas Mall v Abú Dhabí otevřena restaurace ROGO’s (mapa), která funguje na velmi podobném principu.

restaurace ROGO’s

Je v ní 378 míst k sezení a navštívit ji můžete například během dovolené ve Spojených arabských emirátech. Nezbývá nám tedy nic jiného, než vám popřát dobrou chuť a zejména nezapomenutelný zážitek!