Tři otočení hlavou vzhůru, 65 metrů dlouhý propad dolů a nejvyšší obrat hlavou vzhůru na světě (ve výšce 50 metrů) zažijete jedině na nové horské dráze Valravn. Je současným hitem zábavního parku Cedar Point v americkém státě Ohio.

Jízda smrti trvá tři a půl minuty

Valravn – toto podivné jméno vychází z dánského folkloru. Jeho původním nositelem je magická postava připomínající krkavce. Ta se netěší příliš velké oblibě, což však rozhodně neplatí o nové atrakci. Zamilovali si ji na první pohled všichni, co mají rádi adrenalinovou zábavu hraničící s bojem o přežití.

horská dráha Valravn

Horská dráha je dlouhá více než jeden kilometr a řadí se do kategorie Dive Coaster. Tu charakterizují velkokapacitní široké vozíky a alespoň jeden moment volného pádu. V ní však Valravn výrazně vyniká, a to díky třem unikátním vlastnostem zmíněným v úvodu.

A aby toho nebylo málo, jedná se zároveň o vůbec nejrychlejší dive coaster na světě. Valravn projedete přesně za tři minuty a 23 sekund, přičemž si vychutnáte rychlost až 120 km/hod. Mimochodem – tady je video, jehož prostřednictvím můžete „jízdu smrti“ prožít nanečisto.

horská dráha Valravn

Valravn je pouze jednou z 18 drah

Dráha Valravn se nachází přímo uprostřed hlavní cesty. Okamžitě se stala hlavním tahákem už tak nabitého programu zábavního parku Cedar Point (mapa). Ten se díky své rozloze 1,5 km² a 69 atrakcím řadí mezi nejrozsáhlejší zábavní parky na světě.

V současné době drží rekord coby park s největším počtem horských drah (je jich celkem osmnáct). Pět z nich je přitom vyšších než 50 metrů. Návštěvu tohoto jedinečného areálu můžete spojit například s dovolenou ve Spojených státech amerických.

horská dráha Valravn