Až do 18. června probíhá v australském Sydney letošní ročník největšího festivalu světla na světě – Vivid Sydney 2016. Do barev se tak zahalily městské dominanty, k nimž patří budova opery nebo přístavní most.

O barvách rozhodují i návštěvníci

Program festivalu Vivid Sydney 2016 začíná logicky každý den po setmění. Obyvatelé i četní turisté ze všech koutů zeměkoule se tak mohou těšit na úžasnou podívanou.

festival Vivid Sydney 2016

Největší australskou metropoli totiž pokaždé rozzáří více než 90 instalací, které vytvořilo přes 150 umělců z 23 zemí světa.

festival Vivid Sydney 2016

Například v přístavu po dobu festivalu žhne známý Harbour Bridge (přístavní most), na který bylo umístěno 1640 světelných trubek, jež obsahují cca 72 000 LED diod. Část instalace mohou ovládat návštěvníci a doslova tak rozhodnout o barvě, do níž se most zahalí. Osvětlená jsou rovněž některá plavidla, aby rozzářila svou cestu přes přístav.

Sydney během festivalu světla

Festival Vivid Sydney 2016 zaplavili muzikanti

Letošní ročník festivalu není pouze o světlech, ale také o muzice. A to že velmi! Součástí Vivid Sydney 2016 je 195 hudebních událostí. Jednou z nich je koncert britského muzikanta, známého pod uměleckým jménem Boy George.

festival Vivid Sydney 2016

Chcete-li si udělat neplánovaný výlet do zahraničí, last minute zájezd do Austrálie je dobrým tipem!

festival Vivid Sydney 2016