Už téměř 19 let uplynulo od chvíle, kdy během autohavárie v pařížském tunelu zahynula princezna Diana. Svět však na ni nezapomněl, její památka je stále živá. Vzpomínáte rádi na první manželku následníka britského trůnu prince Charlese a zároveň vás baví cestovat? Máme pro vás tip na netradičně strávený víkend!

Všem, kteří chtějí opravdu důkladně poznat, v jakém luxusu princezna Diana vyrůstala, se nově nabízí možnost strávit několik dní na venkovském zámku Althorp u Northamptonu (mapa).

zámek Althorp

Připravte si letité úspory

Až donedávna fungovaly v tomto honosném sídle pouze tradiční prohlídky s průvodcem. (Ty je samozřejmě možné absolvovat i nadále. Dospělí zaplatí 18.50, studenti a zdravotně postižení 16 a děti od 5 do 16 let 11 liber.) Před časem se však bratr Diany Earl Charles Spencer rozhodl, že umožní zájemcům také přenocovat. Turisté tak mohou přespat přímo v princeznině staré ložnici. V ní přebývala, než se provdala za prince Charlese.

zámecká jídelna

Mimochodem – tudorovské sídlo v hrabství Northamptonshire ve Spojeném královstvícelkem 90 pokojů. Rodině Spencerů patří už přes 500 let. Návštěvníkům z řad veřejnosti se zámek Althorp otevřel rok po Dianině smrti. Princezna je v areálu také pohřbena, a to na ostrově v zámeckém parku.

památník princezny Diany

A na kolik takový víkend vyjde? Páry zaplatí přibližně 25 000 liber, skupina do 18 osob až 175 000 (6 204 450 korun). Výdělek by ovšem měl putovat na dětskou nadaci Whole Child International. Ta podporuje osiřelé, odvržené, zneužívané a zanedbané děti v rozvojových zemích.

ložnice

Althorp zve i na literární festival

Sečtělé jedince možná zaujme informace, že v termínu od 30. června do 3. července 2016 se na zámku Althorp uskuteční 13. ročník literárního festivalu – Althorp Literary Festival 2016.

Máte šanci se zde setkat s celou řadou osobností, mezi nimiž nebudou chybět Simon Hughes, Harry Parker, Charles Fitzroy, Paula Byrne či Bill Bryson. Vstupenky si můžete objednat ZDE.

zámek Althorp