Síť restaurací Harajuku Gyoza, jež má prozatím pobočky v Brisbane a v Sydney, do svého menu zařadila nevšední dezert, který velmi rychle nadchl celý svět. Raindrop Cake skutečně vypadá jako dešťová kapka.

Vymyslel ho Američan

S nápadem na tento netypický dezert před časem přišel Američan Darren Wong. Jeho sladký výtvor si jeho přátelé v New Yorku a posléze i hosté několika restaurací v Austrálii rychle oblíbili. Postupně se tak šíří dál.

Jde v podstatě o průzračnou želatinu, která vypadá jako kapka rosy nebo dešťová kapka. Vložíte-li kousek do úst, během několika sekund vám na jazyku roztaje a zůstane po něm jen sladká chuť.

restaurace Harajuku Gyoza

Základem jsou tři ingredience

Raindrop Cake – to je v podstatě jen minerální voda a agar. Agar je želatina vyráběná z některých druhů červené mořské řasy, používá se do dezertů či zákusků a jako zahušťovadlo do různých pokrmů. Na dochucení se pak přidává melasa (sladidlo s ořechy).

Raindrop Cake servírují s práškem

Ovšem vzhledově i chuťově lze tento netradiční dezert oživit například kondenzovaným mlékem a ovocem, zejména borůvkami, malinami či jahodami. Raindrop Cake se podává s pečeným sójovým, popřípadě sezamovým práškem. Je velmi křehký, proto je vhodné zkonzumovat ho do třiceti minut od výroby.

Jestliže zavítáte do Austrálie, nenechte si ujít jedinečnou příležitost a ochutnejte ho. Určitě nebudete litovat. Pokud ovšem nemáte alergii na ořechy.

dezert Raindrop Cake