Baleárské ostrovy už nyní praskají ve švech, mnohé řecké ostrovy se také nadstandardně plní a vy se stále nemůžete rozhodnout, kde budete trávit letošní dovolenou. Pojďme se tedy podívat, jaké možnosti máte, jestliže projednou vynecháte klasické letní destinace a zkusíte trochu experimentovat. Dovolená 2016 může být ve znamení klidu, pohody a nových poznatků…

1/ Madeira

Portugalská Madeira není úplně tradiční lokalitou pro letní dovolenou. Let tam trvá o něco déle než do typických středomořských destinací, ale jinak je zde mnoho možností, které ocení zejména aktivnější turisté. Procházky a túry podél zavlažovacích kanálů (levad) jsou jednou z nejoblíbenějších aktivit těch, kteří nechtějí jen ležet na pláži. Očekávejte kamenité pláže, avšak těšit vás může fakt, že vyrazíte-li mimo hlavní město Funchal, ceny v obchůdcích se budou velmi blížit těm českým, což se vám třeba v předraženém Chorvatsku nestane. A nejpopulárnější atrakce pro muže ve Funchalu? Zdejší rodák fotbalista Cristiano Ronaldo má v tomto městě vlastní muzeum. Hledejte budovu zvanou Museu CR7.

ostrov Madeira

2/ Dominikánská republika

Nikdo netvrdí, že bude v červenci či srpnu v Dominikánské republice hlavní sezóna. Nebude. Bude docela velké teplo a pravděpodobně několikrát slušně zmoknete. Na druhou stranu jsou ceny logicky o něco nižší než v hlavní sezóně. Jde o bezpečnou destinaci a – co si budeme povídat – koktejly chutnají stejně, ať na vás praží sluníčko, anebo je zrovna pod mrakem. Nejznámější oblasti Karibiku, jakými jsou právě Dominikánská republika (viz také úvodní foto) či Kuba, se letos stanou cílem mnoha turistů, kteří je budou mít jako záložní variantu na last minute pro případ, že neobjeví vhodný zájezd v Evropě.

Dominikánská republika

3/ Slovinsko

Ano, je nám jasné, že je to vaše první myšlenka, popřípadě otázka – Slovinsko má moře. Je to sice jen štráfek o šířce několika desítek kilometrů (konkrétně více než 40), ale přece nemusíte vždy jet jen k moři, ne? Slovinsko vám k tomu dává nejeden dobrý důvod. Tím nejlepším je nejspíš skutečnost, že když pojedete třeba k jezeru Bled, vykoupete se v teplejší vodě než během pobytu u moře, a to vskutku nejde o nějaké malé jezírko. Vodou ho zásobují převážně podzemní vřídla, která rozhodně chladná nejsou. Pro děti ideální. Navíc si zde můžete pronajmout loďku, projet se kolem jezera na in-line bruslích nebo se vydat na výlet do přilehlých Julských Alp. A bude-li hezký den, třeba uvidíte od Bledu Triglavský národní park. Chladné horské říčky, vodopády a krásné výhledy – to nezní špatně, ne? Dovolená 2016 ve Slovinsku se zdá být dobrým nápadem!

Slovinsko

4/ Slovensko

Někomu to možná zní zvláštně, ale právě Slovensko může být ideální variantou jak strávit letošní léto, když je váš oblíbený hotel v Itálii nebo ve Španělsku beznadějně vyprodaný. Ať už se vydáte do Tater, či navštívíte některé z termálních parků, vždy se dorozumíte. I Slovensko letos hlásí zvýšený zájem turistů, a tak je na čase začít vymýšlet, kam byste se chtěli podívat. Oproti Maďarsku by zde však mělo být o prázdninách přiměřeně dýchatelno. Maďarské lázeňské hotely již oznamují povětšinou plné stavy.

Dovolená 2016 může být spojena i s výletem na Štrbské pleso

5/ Kos

Ptáte se, co dělá na seznamu Kos, když je poměrně obvyklou letní destinací? Některé řecké ostrovy hlásí plné hotely, stejně tak jako i jiné typy ubytování. Kos je však výjimkou a podle mnohých jedinců pro to v tuto chvíli neexistuje objektivní důvod. Lidé mají stále v paměti loňské zprávy z ostrova, kdy sem připlouvalo velké množství uprchlíků. Ti jsou však už letos rovnou vraceni do Turecka a turisté tak o běžence při svém pobytu na ostrově údajně nezavadí. Takže pokud si letos nechcete nechat Řecko ani za nic uniknout – Kos má zatím asi nejvíce dostupných zajímavých nabídek. Dovolená 2016 v této destinaci může být pro mnohé nedůvěřivce milým překvapením!

ostrov Kos

Dovolená 2016 tisíckrát jinak

Nezaujal vás ani jeden tip? I to se může stát. Každopádně nemusíte litovat toho, že jste se dočetli až sem. Máme pro vás pestrou nabídku nejvýhodnějších last minute zájezdů do celého světa od více než 100 cestovních kanceláří, aby blížící se Dovolená 2016 mohla být zcela podle vašich představ! Tady je kompletní seznam.