Pizza je nejpopulárnější etnické jídlo na světě. Alespoň jednou ji ochutnalo 94 % populace, navíc je s 3 miliardami kusů i nejprodávanější. Proto přinášíme několik dalších zajímavostí o tomto pokrmu.

Tvrdí se, že „něco jako pizzu“ připravovali už staří Egypťané, ale to je poněkud přehnané. Šlo o jednoduché ploché koláče bez jakýchkoli dalších přísad, spíše tak trochu připomínaly chléb. Od nich je možná v antice převzali Římané, ale mohlo jít i o vlastní recept. Podobné jednoduché „výrobky“ dělali rovněž Féničané a další národy z té doby.

Název se zrodil v Neapoli

Italům ale pizza určitě vděčí za svůj název, který je odvozen od slova picea, což v neapolském dialektu znamenalo pečené placky z kynutého těsta, na nichž už byly ingredience.

Základ byl prostý, skládal se jen z vody, mouky, soli a droždí. Vyválelo se z něj do kruhu středně tuhé těsto, stejný recept prakticky platí i dnes.

těsto

První pizzerie vznikaly už v sedmnáctém století, na těsto se přidávaly většinou olivy, sardinky, žampiony, cibule, salám, ančovičky, na ty drahé i sušená šunka – prosciutto.

točení těsta

Margherita má souvislost s vlajkou

Nicméně ta pravá pizza, jak ji známe dnes, se objevila až tak o sto let později. Tedy poté, co se v Evropě začala mnohem víc konzumovat rajčata a protlaky z nich.

Právě díky nim vznikla v roce 1889 v Neapoli asi nejznámější ze všech pizz – Margherita. Tato zásluha se přičítá pekaři Raffaelu Espositovi z podniku Pizzeria di Pietro.

Raffaele u příležitosti návštěvy královny Markéty Savojské upekl pizzu evokující barvy italské vlajky – zelenou prezentovala bazalka, bílou mozzarella a červenou rajčata.

příprava italské pizzy

Pizza z mrazáku je pro fajnšmekry nepřijatelná

O její další rozvoj se postarali italští přistěhovalci v Americe, kam si kromě receptů a technologií přivezli i oblíbené ingredience. Bazalku však, bohužel, nahradili oreganem. Nebyla to jediná negativní změna. Aby se přizpůsobili americkému fast food stylu, začali pizzu dělat i na pánvi a od roku 1948 zavedli první předpřipravené těsto.

připrava pizzy

O devět let později vynalezli bratři Celentanovi zmrazenou pizzu a tím napomohli jejímu masivnímu „tažení“ v supermarketech. Tento polotovar ovšem většina Italů odmítá. Stejně jako zvyk amerických trhovců, kteří chodili po ulicích a nabízeli pizzu z kovových táců. Ty nosili – a někde dosud nosí – na hlavě, pod vlhkým ručníkem, aby se nespálili.

pizza v peci

V Marche si pochutnáte na jiných dobrotách

Itálii jsou regiony, kde je pizza kvůli tomu považována za americké jídlo, ale i takové, kde o ni skoro nezavadíte. Hlavně v oblastech, kam téměř nejezdí cizinci, kteří ji vyžadují, jako třeba v Marche.

Dobrá pizza se musí dělat vždy jen z čerstvých surovin, v tradiční peci na dřevo. Tu pořádně roztopit trvá dost dlouho, takže v malých městech ji dostanete pouze k večeři.

příprava pizzy