Když se řekne spaní pod širákem, zřejmě si představíte něco jiného než to, s čím přišli švýcarští hoteliéři. Země proslavená sýry, čokoládou, hodinkami a úchvatnými přírodními sceneriemi nově nabízí „pokoj“ doslova a do písmene pod širým nebem. Není sice pro každého, a když náhle zaprší, nejeden host asi zatouží po tradičnějším ubytování, ale ten výhled!

Ráno vás čeká snídaně do postele

Pod pojmem pokoj si asi každý vybaví místnost, menší či větší, prostě uzavřený prostor v domě. Střecha, dveře, stěny, v lepším případě koupelna a podobně. Majitelé známého hotelu Null Stern (mapa), situovaného v bunkru „bez hvězdiček“, ale opět přišli s výrazně méně konvenční realizací.

Poskytují pokoj, respektive luxusní postelovou stěnu s lampičkami a nočními stolky, umístěnou volně v nedotčené přírodě, daleko od civilizace. Umyvadlo ani sprchu tam sice nenajdete, ale hostům je k službám soukromý butler, který jim ráno přinese snídani do postele.

Unikátní ubytování ve stylu spaní pod širákem se nachází téměř 2000 metrů n. m. (mapa) a láká zejména na překrásný, ničím nerušený výhled na Švýcarské Alpy. Pokoj s krásným výhledem se nalézá na travnaté plošině v horách v kantonu Graubünden.

pokoj beze stěn

Na záchod je nezbytné vyrazit s předstihem

Minimalistické ubytování ve Švýcarsku sice nenabízí Wi-Fi, ale můžete z něj skvěle pozorovat hvězdy nebo východ slunce nad horským masivem. To vše za zhruba 4700 korun za noc. Méně protřelé turisty by mohla odradit snad jen vzdálenost nejbližší toalety, která činí deset minut chůze.

Netradiční nocleh je v nabídce každou noc od jara do podzimu, hoteliéři si ale vyhrazují možnost zrušení rezervace v důsledku špatného počasí. Představte si však tu romantiku na čerstvém vzduchu! Za to trocha adrenalinu během plánování a zároveň návrat ke kořenům určitě stojí.

nejstylovější spaní pod širákem