Modrou lagunu – Blue Lagoon – najdete na Islandu, lze říci, že blízko mezinárodního letiště v Keflavíku. Mezi Islanďany i zahraničními turisty je velmi populární. Jedná se o geotermální lázeňský areál v pusté sopečné oblasti, kde tryskají na povrch solfatarové proudy (vodní páry s příměsí oxidu uhličitého).

Návštěvníci Blue Lagoon (mapa) se koupou v nekrytých termálních bazénech celoročně. Tedy i v zimním období, kdy je okolí pokryté sněhem a mráz je štípe do tváří.

masáž

Bahno osvěží vaši pleť

Jen málokoho asi napadne, že se vlastně máčí v odpadních vodách nedaleké geotermální elektrárny Svartsengi. Přitom, aby se v této vodě mohli lidé vůbec vykoupat, musí být ochlazována na 38 °C.

Dno bazénů v Blue Lagoon na Islandu pokrývá šedavá měkká hmota – bahno, které příznivě působí na kožní choroby. Stačí prý potřít si jím obličej a nechat deset minut působit. Vaše pleť pak bude krásně vypnutá a zdravá – jako z reklamy.

restaurace

Blue Lagoon nabízí i hydraulickou masáž

Tu návštěvníkům umožňuje vodopád s horkou vodou, ale jinak zde najdete rovněž parní lázně a saunu. Stovky lidí si tady užívají blahodárné účinky namodralé vody, vdechují páru, která z ní stoupá, a potírají se jemným bahnem bílé či šedavé barvy. Samozřejmě nelze opomenout fakt, že součástí areálu je i prostorná stylová restaurace s báječným výhledem a samozřejmě výtečnými specialitami severské kuchyně.

Blue Lagoon alias Modrá laguna

A kolik stojí vstupné do Blue Lagoon? Od června do konce srpna 50 eur, od září do konce května „pouze“ 40 eur. V ceně je vstup do areálu a bahenní maska. Můžete si však zakoupit variantu Comfort (65 eur), Premium (80 eur) či Luxury (195 eur) a získáte celou řadu výhod navíc – počínaje ručníkem, konče vstupem do luxusních privátních prostor.

Otevřeno je denně od 9 do 20 hodin, v některých obdobích dokonce už od 8 hodin až do půlnoci. Více informací a aktuální otevírací dobu naleznete ZDE.

privátní prostory