Do tepla, nebo raději za sněhem? S řešením věčného dilematu všech cestovatelů přišli po Dubaji též v saúdskoarabském hlavním městě Rijádu, což rozhodně není lokalita pro každého. Místní i turisté si nyní v zemi pouští mohou vychutnat novou a neokoukanou atrakci – Snow City (Sněžné město). A zažít tak, spolu s obrovským kontrastem, teplotní skok o téměř 50 stupňů Celsia.

Většinu návštěvníků tvoří ženy

Ačkoli bezmála šestimiliónové arabské království nyní sužují více než čtyřicetistupňová vedra, na 1500 návštěvníků nově otevřeného zábavního areálu Snow City se denně třese v zimních bundách, a jsou nadšení. Místní obyvatelé totiž ve většině případů vidí sníh poprvé v životě. A existuje mnohem více důvodů k radosti.

Striktně islámská země, kde nejsou mimo jiné povolena divadla, kina ani koncerty vážné hudby, ve které ženy nesmějí řídit auto, po venku musí nosit speciální oděv, a v níž jsou styky s muži velmi přísně omezeny, má nyní snadno dostupnou oblast, kde většina zákazů tak úplně neplatí.

Ženy a dívky si ve Snow City (mapa) mohou obléci barevné zimní bundy, popadnout sáňky a doslova se jít klouzat. Také proto zřejmě tvoří až tři čtvrtiny zájemců o místní sněhové radovánky. Účast něžného pohlaví byla už v prvních dnech tak hojná, že bylo nutné bleskově rozšířit nabídku zimní výbavy k zapůjčení.

Snow City v Rijádu

Přiláká Snow City také turisty?

Celý areál Snow City, otevřený v polovině července letošního roku, se rozkládá na ploše pěti tisíc metrů čtverečních a jeho výstavba stála bezmála 650 milionů korun. Rijád je prvním městem Perského zálivu, nabízejícím místním i turistům zimní radovánky.

Pro tuto oblast netypický projekt je první vlaštovkou dlouhodobého plánu budování zábavních center v Saúdské Arábii. Ta mají za cíl poskytnout více volnočasových aktivit místním obyvatelům a stejně tak výrazněji pomoci turistickému ruchu v zemi, kam obvykle vyráží pouze zkušení a dobře informovaní cestovatelé.

Snow City v Rijádu