Nizozemské království rozhodně netvoří jen tulipány. Mimo jarní sezónu cestovatele láká na malebné kouty s romantickými kanály a větrnými mlýny, vynikající sýry a chutná lokální piva. Děti, a dost možná i některé rodiče, jistě zaujme jeden z nejstarších zábavních parků vůbec – Efteling.

vstup do parku

Je o tři roky starší než první Disneyland

Říká se, že právě Efteling inspiroval Walta Disneyho k vytvoření nejznámějšího zábavního parku světa. Tematický park ve vesnici Kaatsheuvel byl totiž otevřen již v roce 1952, kdy byli myšák Mickey a spol. ještě „na houbách“.

park Efteling

Svět zázraků Efteling v Nizozemsku měl původně jedinou atrakci – Les pohádek pro rodiče s dětmi do 12 let. V dnešní době, kdy se podobné komplexy snaží nalákat na přízviska „největší, nejnavštěvovanější a nejrychlejší“, si Efteling zachoval své zvláštní kouzlo. Ač dost povyrostl.

drak

Tvůrci vsadili na slavné pohádky

Pohádkový les, v němž se park opravdu nachází, dnes pokrývá plochu 72 hektarů s 37 atrakcemi, šesti horskými a dvěma vodními dráhami. A přibyl také tematický hotel, kde děti u snídaně baví dvojjazyčné princezny, a golfové hřiště pro rodiče.

tematický hotel

Navíc příběhy, do kterých je park Efteling stylizován, jsou českému srdci přeci jen bližší. Hlavní inspirací jsou totiž Pohádky bratří Grimmů.

park Efteling

Děti mohou navštívit hrad Šípkové Růženky, domeček, kde byli uvězněni Jeníček a Mařenka, svět snů s lesními vílami, nesmrtelnou atrakci Strašidelný hrad, létající loď, loutkové divadlo, a to není zdaleka vše.

vodní dráha

Pro ty starší a statečnější jsou připraveny výzvy ve formě divoké vodní dráhy nebo volného pádu 90kilometrovou rychlostí do důlní šachty.

horská dráha

Vstupenka do parku Efteling vyjde na tisícovku

Park Efteling (mapa) je navíc vzdálen jen něco málo přes hodinu jízdy z atraktivního Amsterdamu. A to už přímo vybízí k ideální dovolené, která nadchne nejen děti, ale i dospělé.

Efteling

Otevřeno je denně od 10 do 20 hodin, základní vstupné pro jednu osobu činí 38,50 €, děti do 4 let mají vstup zdarma. Noc v hotelu pro 4 osoby vyjde na 356 až 410 €.

hotelový pokoj