Chorvatsko má hodně našich turistů, jak se říká, přečtené, přesto jich na ostrově Pag – a ve stejnojmenném městě – mnoho nenajdeme, což je rozhodně škoda.

Přitom je vcelku snadno dostupný autem, z Prahy je to sem něco kolem tisíce kilometrů. Leží na pomezí oblasti Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie a je spojen mostem (mapa). Lze ale použít i trajekt.

ostrov Pag

Slunit se můžete na písku i oblázcích

Město Pag bylo založeno v patnáctém století a historické centrum s hospůdkami, kde se dá sedět venku a koukat na moře, dosahuje až k nábřeží.

město Pag

Pláže jsou oblázkové i písčité, s pozvolným vstupem do moře, což nebývá jinde pravidlem, jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi. Ty mají v letovisku Stará Novalja i skluzavku.

Naopak čistě oblázková je krásná pláž Ručica, jakoby sevřená v zálivu, nad nímž se tyčí majestátní skalní kaňon Metajna, který lze obdivovat.

Oblíbené jsou kombinované pláže, kde se oba „povrchy“ střídají, vyhlášené jsou hlavně ty v okolí osad Caska, Zrće, Vodice, Bošana, Sv. Marko a dalších.

pláž na ostrově Pag

Najdeme tu zajímavé přírodní úkazy, na severozápadě u vesniček Lun a Tovarnele roste 1 500 starých olivovníků zvláštních tvarů. Tvoří biosférickou rezervaci, spadají pod UNESCO.

vesnička Lun

Gurmáni míří do Gligory

Pro město Pag je typická krajka, která byla prohlášena za chráněnou kulturní památku a začala se vyrábět už v šestnáctém století.

krajky

Nejznámějším produktem je však Pažský sýr. Chutí je podobný parmazánu a chlubí se řadou mezinárodních ocenění. Za výjimečnost vděčí přírodě.

V zimě vane silný vítr, strhává kapky mořské vody a přenáší je na povrch. Mořská sůl ulpí na trávě a bylinách, z nichž se následně dostane do těl ovcí, které je spásají. I proto má sýr unikátní chuť i vůni, ročně se vyprodukuje 200 tun této lahůdky.

Nejlepší Pažský sýr vůbec je k ochutnání a pochopitelně i ke koupi v sýrárně Gligora ve vnitrozemské obci Kolan, asi 3 km od letoviska Mandre.

Pažský sýr

Kromě sýra je cenným artiklem i zmíněná sůl. Získává se zahříváním a poté odpařováním mořské vody a je nejen chutná, ale také zdravá. V Pagu existuje dokonce i její muzeum.

Na stole vám přistane pilobřich

Králem jídelníčku na ostrově Pag je však pečené jehněčí maso. To navíc obsahuje jen minimum tuku, a tak odpovídá i zásadám racionální výživy, zvlášť když je potírané olivovým olejem.

Nesmí logicky scházet ryby, nabízí je každá restaurace. V oblibě jsou ovšem hlavně ty, jejichž názvy většině lidí nic neřeknou – mořčák, zubatec, pilobřich či mořan.

Ze známějších je to hejk, který ovšem není zas tak moc ceněný, makrela či smažené olihně. Pokud jde o víno, pěstují se zde odrůdy, jež nenajdete nikde jinde – např. bílý Gegić.

Stará Novalja

Lákadlem ostrova Pag je i vodovod

Ani příznivci historických pamětihodností nebudou odjíždět zklamáni, ve zmíněné Novalji byl objeven antický vodovod, který z ní vedl do městečka Kolani.

Vinul se po povrchu, ale poslední úsek, dlouhý několik stovek metrů, byl proražen ve skále pod zemí. Jeho část je nyní přístupná veřejnosti.

ostrov Pag

Comments are closed.