Chorvatsko má hodně našich turistů, jak se říká, přečtené, přesto jich na ostrově Pag – a ve stejnojmenném městě – mnoho nenajdeme, což je rozhodně škoda.

Přitom je vcelku snadno dostupný autem, z Prahy je to sem něco kolem tisíce kilometrů. Leží na pomezí oblasti Kvarnerského zálivu a Severní Dalmácie a je spojen mostem (mapa). Lze ale použít i trajekt.

ostrov Pag

Slunit se můžete na písku i oblázcích

Město Pag bylo založeno v patnáctém století a historické centrum s hospůdkami, kde se dá sedět venku a koukat na moře, dosahuje až k nábřeží.

město Pag

Pláže jsou oblázkové i písčité, s pozvolným vstupem do moře, což nebývá jinde pravidlem, jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi. Ty mají v letovisku Stará Novalja i skluzavku.

Naopak čistě oblázková je krásná pláž Ručica, jakoby sevřená v zálivu, nad nímž se tyčí majestátní skalní kaňon Metajna, který lze obdivovat.

Oblíbené jsou kombinované pláže, kde se oba „povrchy“ střídají, vyhlášené jsou hlavně ty v okolí osad Caska, Zrće, Vodice, Bošana, Sv. Marko a dalších.

pláž na ostrově Pag

Najdeme tu zajímavé přírodní úkazy, na severozápadě u vesniček Lun a Tovarnele roste 1 500 starých olivovníků zvláštních tvarů. Tvoří biosférickou rezervaci, spadají pod UNESCO.

vesnička Lun

Gurmáni míří do Gligory

Pro město Pag je typická krajka, která byla prohlášena za chráněnou kulturní památku a začala se vyrábět už v šestnáctém století.

krajky

Nejznámějším produktem je však Pažský sýr. Chutí je podobný parmazánu a chlubí se řadou mezinárodních ocenění. Za výjimečnost vděčí přírodě.

V zimě vane silný vítr, strhává kapky mořské vody a přenáší je na povrch. Mořská sůl ulpí na trávě a bylinách, z nichž se následně dostane do těl ovcí, které je spásají. I proto má sýr unikátní chuť i vůni, ročně se vyprodukuje 200 tun této lahůdky.

Nejlepší Pažský sýr vůbec je k ochutnání a pochopitelně i ke koupi v sýrárně Gligora ve vnitrozemské obci Kolan, asi 3 km od letoviska Mandre.

Pažský sýr

Kromě sýra je cenným artiklem i zmíněná sůl. Získává se zahříváním a poté odpařováním mořské vody a je nejen chutná, ale také zdravá. V Pagu existuje dokonce i její muzeum.

Na stole vám přistane pilobřich

Králem jídelníčku na ostrově Pag je však pečené jehněčí maso. To navíc obsahuje jen minimum tuku, a tak odpovídá i zásadám racionální výživy, zvlášť když je potírané olivovým olejem.

Nesmí logicky scházet ryby, nabízí je každá restaurace. V oblibě jsou ovšem hlavně ty, jejichž názvy většině lidí nic neřeknou – mořčák, zubatec, pilobřich či mořan.

Ze známějších je to hejk, který ovšem není zas tak moc ceněný, makrela či smažené olihně. Pokud jde o víno, pěstují se zde odrůdy, jež nenajdete nikde jinde – např. bílý Gegić.

Stará Novalja

Lákadlem ostrova Pag je i vodovod

Ani příznivci historických pamětihodností nebudou odjíždět zklamáni, ve zmíněné Novalji byl objeven antický vodovod, který z ní vedl do městečka Kolani.

Vinul se po povrchu, ale poslední úsek, dlouhý několik stovek metrů, byl proražen ve skále pod zemí. Jeho část je nyní přístupná veřejnosti.

ostrov Pag