Dubaj je říší superlativů. Oblíbený arabský emirát láká turisty na unikáty včetně nejvyšší budovy světa, plánované příští nejvyšší budovy světa, největší přírodní květinové zahrady na světě, nejvyššího vyhlídkového podlaží na světě a vyhlášených Palmových ostrovů. Do úctyhodné sbírky má brzy přibýt další jedinečný projekt – bytový a hotelový rezort skrývající ve svých útrobách deštný prales.

Rosemont Hotel & Residences vizualizace

Stane se součástí luxusního komplexu

Unikátní komplex s názvem Rosemont Hotel & Residences má vyrůst uprostřed pouštního města (mapa) a jeho otevření je plánováno na rok 2018. Kromě mlžného lesa přetékajícího tropickými rostlinami se bude honosit také umělou pláží a střešním bazénem.

A pokud si říkáte, že ten už má i kdejaký hotel v Evropě, tak tohle má být opravdu jiné kafe. Bazén je plánován ve tvaru nekonečného prstence kolem střechy celé budovy s dechberoucím výhledem. Snad jenom potenciálním hostům trpícím akrofobií se udělá doživotně zle už jen z vizualizace.

střešní bazén

Deštný prales bude sousedit s lázněmi

Výstavba až nemorálně luxusního ubytovacího komplexu má stát přes sedm miliard korun. Projekt si přitom klade za cíl stát se „miláčkem“ těch nejbohatších rekreantů na letecké trase mezi Asií a Západem.

Hotel v Dubaji obsáhne 450 pokojů a bytové věže dalších 280 soukromých rezidencí. V komplexu samozřejmě nebude nouze o luxusní restaurace. Dále obchody, lázně, konferenční sály a VIP salonky. I když, co může být víc VIP než pobyt v komplexu zahrnujícím uměle vytvořený deštný prales, toť otázka.

Děti zabaví hřiště i trampolíny

I parkovat se samozřejmě bude stylově. Na stropě k tomuto účelu vyhrazených ploch budou promítány rostlinné porosty nebo výjevy z podmořského světa.

parkování

Developeři myslí však kromě aut také na děti. V hotelu pro jejich zábavu vytvoří hřiště, bowlingové dráhy a trampolínový park. Celý komplex, v němž najdete deštný prales, bude vytvořen podle návrhu ZAZ Architects a hotel bude provozován společností Hilton Worldwide pod značkou Curio.

Rosemont Hotel & Residences vizualizace