Údolí Stubai je největší ledovcovou oblastí v Rakousku, na níž se může lyžovat. Letos bude turisty lákat především na novou designovou lanovku, za jejímž návrhem stojí firma Pininfarina. Na své si však kromě milovníků zimních sportů přijdou i gurmáni. A také estéti. Vyhlídka Top of Tyrol a proslulá ledovcová jeskyně nenechají chladným žádného milovníka přírodních krás!

údolí Stubai

Lyžovat můžete až do léta

Každý správný lyžař ví, že vydatnou stravu není radno před hodinami aktivních zimních radovánek podcenit. V údolí Stubai naštěstí sežene v dosahu sjezdovek nejen potřebné palivo, ale zároveň působivý gastronomický zážitek. O ten se postará třeba nejvýše položená restaurace v Alpách, Schaufelspitz, nebo Eisgrat Market s vyhlášenými domácími těstovinami.

údolí Stubai

K perfektně upraveným svahům, které jsou v provozu od října do června, navíc lyžaře a snowboarďáky od 22. října vyveze nová lanovka 3S Eisgratbahn. Ta bude mít délku 4,7 kilometru, což z ní učiní nejdelší svého druhu v Alpách. Kromě úctyhodné vzdálenosti navíc lanovka vynikne designovým provedením a zaostávat rozhodně nebude ani výkonnostně.

jedna ze 48 kabin

Za hodinu dopraví 48 elegantních kabin k zasněženým vrcholům až 3000 pasažérů. Součástí projektu, skládajícího se z komponentů známé firmy Leitner, je i nová, téměř čtyřkilometrová sjezdovka, která přibude k více než třiceti stávajícím. Cena celkové realizace nové lanovky se vyšplhala na více než 1,6 miliardy korun.

jedna ze 48 kabin

Stubai se zavděčí také začátečníkům

Zimní areál si zakládá na bezpečnosti a vyžití zde tak najdou nejen zkušení lyžaři, kterým nabízí sjezdovku se sklonem až 60 procent, ale i méně zkušení sportovci a především děti. Nechybí proto rodinné sjezdovky, výukové kempy, lyžařská školka ani speciální centrum pro teenagery. Děti do deseti let navíc v doprovodu dospělého na Stubaiském ledovci lyžují zdarma. Oblíbený je též tamní freerider snowpark.

lyžování v Alpách

A kam za odpočinkem a poznáním třeba třetí „krizový“ den? Návštěvníci údolí Stubai se mohou dozvědět více o ledovci – nebo se prostě jen pokochat úchvatným přírodním divadlem – v 200 metrů dlouhé ledovcové jeskyni. Tu pravidelně oživuje světelná show.

ledovcová jeskyně

A milovníci dramatických výhledů by si neměli nechat ujít vyhlídku Top of Tyrol. Výška 3210 m n. m. zaručuje ty nejlepší pohledy nejen na ledovce, ale hlavně na více než sto okolních vrcholů.

Tyrolské Alpy