Příznivci automobilů mají důvod k radosti. Nezadržitelně se totiž blíží datum zahájení mezinárodního veletrhu s názvem 66. IAA Commercial Vehicles! Další ročník slavného autosalonu, zaměřeného na užitková vozidla, se uskuteční v termínu od 22. do 29. září 2016 v německém Hannoveru. Podrobnosti o připravované události, které se u nás neřekne jinak než Autosalon Hannover 2016, vám nyní přinášíme!

Od veletrhu ve Frankfurtu se liší zaměřením

Svým způsobem se jedná o „převlečený“ Autosalon Frankfurt 2016. Kdo zná historii The International Motor Show IAA, dobře ví, jak to myslíme.

První ročník IAA se konal roku 1897 v Berlíně, a to v hotelu Bristol. Berlín se stal hostitelem všech dalších ročníků, některé byly ovšem vynechány z důvodu „konání“ 1. a 2. světové války. Poslední pauza trvala do roku 1947. Tehdy a v následujících dvou letech se automobilky a výrobci příslušenství zúčastnili velmi úspěšného exportního veletrhu v Hannoveru.

Ve Frankfurtu nad Mohanem se IAA neboli Autosalon Frankfurt poprvé uskutečnil v roce 1951. Tato významná událost přilákala 570 000 návštěvníků. Mezi exponáty nechyběl ani první kamion s turbodieselem. Od roku 1991 se IAA koná střídavě ve Frankfurtu nad Mohanem (liché roky) a v Hannoveru (sudé roky).

Autosalony ve Frankfurtu a v Hannoveru se liší zaměřením a částečně i názvem. Autosalon Frankfurt se oficiálně jmenuje IAA Cars, Autosalon Hannover je IAA Commercial Vehicles (ten se poprvé konal před 24 lety). Kdo umí alespoň trochu anglicky, je mu vše jasné, mnoho napoví i naše fotografie z roku 2014.

Autosalon Hannover

Autosalon Hannover 2016 se soustředí na pohon

A jak to tedy bude letos? Novináři mohou Autosalon Hannover 2016 navštívit už o den dřív, tedy ve středu 21. září. Pro veřejnost se brány výstaviště, kde se bude nejvýznamnější světový veletrh dopravy, logistiky a mobility konat, otevřou ve čtvrtek 22. září 2016 v 8 hodin ráno. V ostatní dny se první návštěvníci dostanou dovnitř až v 9 hodin, areál (mapa) se bude každý den zavírat v 18 hodin.

Slogan letošního ročníku, kterého se zúčastní cca 2000 vystavovatelů z 50 zemí světa, zní Driven by ideas. Hlavními tématy budou alternativní pohonné systémy a také automatický pohon. Jak známo, automobilový průmysl prochází tzv. digitální transformací. Stále více městských autobusů, nákladních vozů i kamionů určených pro distribuci zboží bude v budoucnu jezdit díky elektrické energii. Více nejen v tomto ohledu se dozvíte na jednotlivých stáncích a také v rámci doprovodného programu a přednášek.

Autosalon Hannover 2016 se blíží!

Vstupné bude levnější o víkendu

Na kolik vás vyjde celodenní vstupenka na Autosalon Hannover 2016? Ve všední dny, tedy od pondělí do pátku, dospělí zaplatí 22 eur, o víkendu (24. nebo 25. září) jen 13 eur. Studenti a učni – 7 eur. Odpolední vstupenka (od 13 h) vyjde na 10 eur. Děti do 7 let mají vstup zdarma. A pozor – řidiči kamionů a nákladních aut (nutno doložit!) se dovnitř dostanou už ráno jen za 10 eur.

Tip: Večer si dopřejte procházku po městě, určitě si nezapomeňte prohlédnout Novou radnici.

Nová radnice v Hannoveru