Máte rádi pohádky? Pak je pro vás Transylvánie skvělou volbou. Asi nejtajemnější evropská oblast, místo působnosti legendárního hraběte Drákuly, bude mít od podzimu další tematické lákadlo. Máme na mysli hobití hotel. Ubytování v hliněném hrádku potěší jak všechny romantiky či děti, tak i zastánce ekologického turismu.

Příroda dostala zelenou

Hobití hotel jako vystřižený z pohádky se nachází v srdci nejvyššího a nejrozlehlejšího rumunského pohoří Fagaraš v poeticky nazvaném Údolí víl.

Hobití hotel

S výstavbou ojedinělého projektu v Rumunsku začali Razran a Gabriela Vasilovi za pomoci architekta Ileana Mavrodina v roce 2014. Během jeho realizace byly použity výhradně přírodní materiály jako dřevo, hlína, kámen, písek a seno.

Hliněný hrádek disponuje deseti pokoji se samostatnými vchody a bude otevřen během letošního podzimu. Bydlení je zcela ekologické, v komplexu dokonce nebyly použity ani žádné barvy a laky. K vytápění slouží jednoduchá ohniště.

Hobití hotel v Transylvánii

Hobití hotel nabídne bio kvalitu

Hostům bude k dispozici také organická restaurace nabízející výhradně lokální produkty v bio kvalitě. Samozřejmostí celého zařízení je nádherný výhled na blízké Karpaty. Hotel hobitího vzhledu láká zájemce, kteří jej přijíždějí okukovat z celého světa, ještě před otevřením.

Chcete-li zažít legendami opředenou karpatskou oblast s nejautentičtější atmosférou, navštivte ji na podzim. Gotické hrady, divoká příroda a klikaté silnice vás nenechají na pochybách, proč historky o upírech pochází právě odtamtud.

Transylvánie