Na západě Manhattanu v New Yorku vzniká zcela nová čtvrť pod názvem Hudson Yards. Časový harmonogram počítá s jejím dokončením v roce 2018, má být zasvěcena kultuře, gastronomii a nakupování. Zároveň však prý bude splňovat i podmínky skvělého bydlení, práce a zábavy.

Dominantou se stane Vessel

Vrcholem výstavby a zároveň dominantou oblasti Hudson Yards v USA se stane menší vyhlídková věž Vessel neboli Nádoba, která turistům nabídne netradiční zážitek i celkem obstojný výhled. Podle našich informací bude vysoká téměř 46 metrů a její průměr se bude pohybovat kolem 15 metrů.

okolí budovy Vessel vizualizace

Celý objekt bude vyroben jako prefabrikát v Itálii, jenž bude do New Yorku dovezen až k finálnímu smontování. Vzhledem k otevřenosti střechy a absenci oken se počítá s tím, že věž Vessel v Hudson Yards bude vyrobena z maximálně odolného materiálu, z oceli. Ovšem povrchová úprava, která bude na některé části aplikována, bude evokovat měď.

budova Vessel vizualizace

Nadchne Hudson Yards turisty?

Věž tvoří rozložitá síť 154 schodišť kruhově spletených a propojených, jež se budou směrem vzhůru rozšiřovat. Tím vzniknou průhledy připomínající včelí plástve.

Autor projektu, známý britský designér a architekt Thomas Heatherwick, prozradil, že kdo bude chtít celou věž v Hudson Yards projít schod po schodu, ujde celkem 2 500 kroků a do okolí se může rozhlédnout z osmi desítek podest.

budova Vessel vizualizace