Ti, co preferují aktivní dovolenou, spojenou s procházkami v krásné krajině, se s oblibou – nejen v létě – vydají k podhorským jezerům, kde si obojí užijí dosyta. Jedním z nejhezčích je Schwarzsee ve Švýcarsku. Rozprostírá se asi 25 km od středověkého města Fribourg, v němž jsou k vidění unikátní gotické fasády mnoha domů a honosná katedrála.

Pravda, nejde o zemi, kde je zrovna lacino. To ale vyváží krásná příroda a zároveň vysoká kvalita poskytovaných služeb, kterých je víc než dost.

Na čarodějné stezce spatříte také draka

Jezero Schwarzsee ve Švýcarsku zabírá plochu 47 hektarů, je 1,4 km dlouhé a 500 m široké. Nadmořská výška hladiny činí 1 046 metrů. Jeho okolí svádí nejen k procházkám, ale také zde najdete například lezeckou stěnu, vozíkovou dráhu, tenisové, squashové a badmintonové kurty a dokonce i plně vybavené wellness centrum.

Schwarzsee

Děti budou nadšené z místní atrakce Häxewääg, čarodějné stezky, kde se setkají s pohádkovými postavami – skřítkem Muggim, drakem či démonickým nočním jezdcem.

drak na Häxewääg

Na závěr odbočí a po cca půlkilometrové stezce dojdou kolem vodopádu k chaloupce čarodějnice. Ta patří k těm hodným, nestrká totiž děti do pece, jako ta naše Jeníčka a Mařenku.

sídlo čarodějnice

Kromě této jediné části jsou všechny cesty upravené pro maminky s kočárky nebo vozíčkáře, kteří mohou v pohodě objet celé okolí jezera Schwarzsee (mapa).

Golfisté budou odjíždět spokojeni

Lákadlem je i několik ohnišť s většinou připraveným dřevem, kde si lze opéct vuřty – což uvítají asi mnozí našinci – nebo ho jen tak zapálit a romanticky se dívat do plamenů.

I to je výsledkem švýcarské důkladnosti, kdy při plánování turistických atrakcí myslí na to, aby nabídli co nejvíc zážitků pro všechny generace či skupiny lidí.

Součástí pestrého konceptu je rovněž 18jamkové golfové hřiště obklopené horami, lesy a loukami. Stoupá od rovinaté části přes lehce kopcovitý terén a při hře nabízí nádherná panoramata.

Je projektované pro hráče všech úrovní, v roce 2003 hostilo prestižní turnaj Golf European Challenge Tour.

golfové hřiště

Možná vás nadchne paddleboarding

Dalším důkazem toho, že místní centrála turistického ruchu myslí na všechno a na všechny, je hustá síť cyklostezek i nabídka o dost levnějšího ubytování v kempech.

Přímo na jezeře Schwarzsee najdou vyžití rybáři, můžete si zde taktéž vyzkoušet paddleboarding i zajezdit na šlapadlech. Rodiče s malými dětmi jistě ocení projížďku na obřích labutích, samozřejmě umělých.

Není Schwarzsee jako Schwarzsee

Závěrem upozornění – název Schwarzsee (Černé jezero) není v německy mluvících zemích neobvyklý, stejné jméno nese i jezero v Rakousku. Nalézá se v Kitzbühelských Alpách (mapa) a je považováno za jedno z nejteplejších a také nejkrásnějších alpských jezer. Kvůli obsahu rašeliny má zdejší voda posilující až léčivé účinky.

Schwarzsee