Nudí vás život? Tak si vezměte příklad z této partičky, kterou tvoří sedm Čechů. Čtyři muži a tři ženy ve věku od 24 do 33 let odletí již 20. listopadu 2016 z Prahy do Mexika, jelikož mají jedinečný plán. Hodlají projet Latinskou Ameriku na koloběžkách! Během šesti měsíců chtějí překonat trasu dlouhou 11 tisíc kilometrů.

Vyhnou se pouze Venezuele

„Chceme opustit komfortní zónu a vydat se vstříc nástrahám a dobrodružstvím v našich životech. Vzdali jsme se svých jistých míst a vyrážíme na konec světa překonávat své osobní hranice. Projedeme snad všechny státy Jižní Ameriky s výjimkou Venezuely, naše zdroje doporučují se jí vyhnout,“ prozradil Marek Jelínek, jeden z účastníků cesty.

Partička nadšenců z Kolína a Hradce Králové se na cestu připravovala půl roku. Do celkových 11 000 km trasy je započítáno i 4000 km po řekách. Sedm Čechů hodlá každý den ujet kolem 60 km. „Odpočívat budeme v závislosti na fyzických možnostech. Chceme se vyhnout předčasnému vyčerpání, proto si myslíme, že odpočívat budeme vždy po dvou dnech. Nejedeme závod,“ uvedl Jelínek.

výprava Kam až dojedeme? bez Kateřiny

Berou si jen nezbytnou výbavu

Na cestu letadlem má každý z členů skupiny, tedy Marek, Michala, Tomáš, Kateřina, Michal, Sayana a Lukáš, váhový limit 23 kilogramů. Samotná koloběžka přitom váží 7,5 kg. Koloběžky mají namontovaný nosič s voděodolnými cyklovaky a každý na nich poveze zhruba 20 kilogramů výbavy. Nutností jsou lékárničky, stany, spacáky, pár triček a fototechnika, protože budou točit dokument a fotit malé děti pro charitativní projekt Děti patří do školy.

Kateřina se zařadila mezi sedm Čechů jako poslední

Na počátku cesty čeká sedm Čechů nížinná oblast Yucatánu, poté pojedou podél moře z mexického Cancúnu přes Belize do Guatemaly, kde je přivítají první hory vysoké cca 2500 metrů. Centrální Ameriku budou mít kompletně projetou zhruba v lednu. Z Panamy přeplují lodí do kolumbijského přístavu Turbo, kde opět naskočí na koloběžky a zamíří do Ekvádoru, Amazonie, Peru a dál na jih až do jihoargentinského města Ushuaia.

Lukáš

Sedm Čechů můžete sledovat na internetu

„Těšíme se na kulturu a lidi. Latinská Amerika je velmi veselá, barevná, upřímná, ale někdy taky nebezpečná,“ řekl Jelínek s tím, že se osobně nejvíc těší na Salvador a turismem nezkaženou Bolívii.

Kdo chce, může sedm Čechů na koloběžkách sledovat na facebookovém profilu „Kam až dojedeme“ nebo číst blog, kam Marek Jelínek zapisuje vše spojené s přípravou. Těšíme se na zážitky z jejich cesty, která započne 20. listopadu 2016 v Cancúnu!

Foto – www.kamazdojedeme.cz