Už začínáte pozvolna spřádat cestovatelské plány na následující rok? Není divu, téma Dovolená 2017 začíná být pomalu a jistě aktuální! Váháte, zda jet znovu na své oblíbené místo, či zamířit do nové lokality? Možná vám pomůže našich 5 tipů týkajících se zemí, pro jejichž návštěvu v příštím roce existuje mnoho dobrých důvodů.

1/ Polsko

Polsko? Ze všech zemí, které můžeme doporučit, zrovna Polsko?! Podívejte se na to ryze pragmaticky. Náš severní soused leží doslova za rohem a má toho hodně co nabídnout. Ceny nejsou vysoké a vy přitom můžete do Polska vyrazit skoro za čímkoliv. Nelze sice předpokládat, že se budete koupat v chladném moři v Gdaňsku, ale takový výlet za historií a kulturou do Krakova jistě nadchne každého a pro mnoho lidí bude zajímavější než návštěva přeplněné Paříže. A je toho mnohem více – místa spojená s druhou světovou válkou, krásné hrady a velmi dobrá kuchyně podobná té české. Zkrátka hodně muziky za málo peněz.

polský Krakov

2/ Panama

Dovolená 2017 ve Střední Americe? Když se podíváte na mapu, Panama by asi nebyla vaší první volbou. Pokud vás však lákají méně frekventovaná místa a nepotřebujete se procházet v bílé košili v mexickém Cancúnu, fotit si vodopády v Kostarice a procházet si mayské chrámy v Guatemale, můžete zkusit něco úplně nového. Ať už jde o úchvatné staré město v Panama City, chutné pokrmy ve stáncích po celé zemi nebo proslulé souostroví Bocas del Toro, Panama (mapa) je zajímavou alternativou k typickým středoamerickým destinacím pro ty, kterým vyhovuje jet jinam, než jezdí většina.

Dovolená 2017 v Panamě? Proč ne!

3/ Srí Lanka

Byli jste už v Thajsku a Vietnamu? Uvítali byste nějakou změnu, ale nechce se vám vyrazit do divočiny, jakou je třeba Laos? Srí Lanka (mapa) je specifická – příroda a staré chrámy jsou velkým lákadlem. Přesto sem však většina turistů vyráží spíše za plážemi a zejména delikátními místními pokrmy, které jsou doslova ohňostrojem nejrůznějších chutí. Srílanská jídla jsou plná rozmanitých koření a čerstvé zeleniny. Mořské plody tu mají skvělé, ale pokud byste se někde mohli stát bez potíží vegetariány, bylo by to právě zde. Ceny jsou navíc pro české turisty poměrně přívětivé a v porovnání s módními thajskými ostrovy často i násobně nižší. Dovolená 2017 na Srí Lance – to nezní vůbec marně!

Srí Lanka

4/ Kanada

Země javorového listu je z námi vybraných zemí jednoznačně nejdražší. Jenže koktejl aktivit, které nabízí, je opravdu hutný. Od skvělého lyžování ve Whistleru až po výpravy za ledními medvědy v Manitobě. Obecně je Kanada vhodná spíše pro milovníky zimy a zimních sportů, ale přijdou si zde na své i příznivci letních treků. A pokud přijedete během sezóny, proč si nezajít na zápas NHL? Nic v Kanadě není populárnější než hokej! Dovolená 2017 v této zemi by mohla uspokojit zejména správné chlapy.

Whistler

5/ Egypt

Levnější než v příštím roce už Egypt pravděpodobně nikdy nebude. Ekonomická reforma učinila zemi pro turisty ještě výhodnější, a to už doopravdy levná dávno byla. Výlety na místě budou ještě o něco lacinější, a když vyrazíte na tržiště pro nějaké to ovoce a suvenýry, bude to opravdu skoro zadarmo. Těžko říci, jak ekonomické změny ovlivní úroveň služeb, ale místní hoteliéři se holedbají, že to turisté vůbec nepoznají. Každopádně kde jinde můžete strávit týden v luxusním hotelu s all inclusive za deset tisíc korun a během jednoho výletu vidět hrobky Údolí králů, úchvatné chrámy a obří sochy ve starověkých Thébách, dnešním Luxoru? Hurghada i Marsa Alam jsou dobrou volbou.

Údolí králů

Dovolená 2017 tisíckrát jinak

Nezaujala vás ani jedna z variant? I to se může stát. Co takhle řecké ostrovy Samos nebo Rhodos, africké Maroko, španělský ostrov Mallorca, bulharské letovisko Slunečné pobřeží, pohádkové souostroví Maledivy či nejkrásnější indický stát Goa? Pořád nic? Dovolená 2017 dle vašeho gusta by měla vypadat úplně jinak? V tom případě pro vás máme seznam nejvýhodnějších zájezdů do většiny zemí světa. Veškeré informace naleznete ZDE.

Přejeme šťastný výběr i cestu!