Nechce se vám letos sedět doma nebo třeba v zakouřené hospodě s hrstkou znuděných známých? Vydejte se na výlet do zahraničí a prožijte Silvestr 2016 právě tam! Auto nepotřebujete, vezměte partnerku, kamaráda nebo hned několik lidí najednou a zvolte si jednu z variant, jež jsme pro vás vybrali. Záleží jen na tom, která země vás láká nejvíce a kolik máte volného času. A ve většině případů nebude překážkou ani to, když pojedete bez doprovodu. Šance na seznámení je vysoká!

1/ Belgie a Lucembursko

Chcete poznat více zemí najednou? Pak zvolte čtyřdenní zájezd Supersilvestr v Beneluxu, který začíná ve čtvrtek 29. prosince 2016 a končí 1. ledna 2017. Nasednout do autobusu můžete v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě, Praze, Plzni atd. Těšit se můžete na zastávku ve vesničce Schengen (mapa), kde byla 14. června 1985 podepsána Schengenská dohoda. Po prohlídce tohoto významného místa následuje přejezd do města Lucemburk a posléze do Lutychu neboli Liège (mapa). Třetí den navštívíte Antverpy a Brusel, kde oslavíte Silvestr 2016 a přivítáte Nový rok 2017.

noční Lucemburk

2/ Nizozemsko

Amsterdam sice neleží zrovna za rohem, ale proč se tam nerozjet, když se nebudete muset o nic starat? Nabízejí se rovnou tři autobusové zájezdy. Dva z nich začínají 29. prosince 2016, třetí o den dříve. Všechny končí 1. ledna 2017. Nasednout můžete taktéž v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě, Praze, Plzni atd. V nizozemské metropoli vás čeká nejen veselý Silvestr 2016, ale také prohlídka města s průvodcem. Součástí programu bude i návštěva světoznámého pivovaru Heineken, spojená s ochutnávkou proslulého piva. Ubytováni budete v hotelu, v pokoji s vlastním příslušenstvím. Silvestr v Amsterdamu čeká (ne)jen na vás!

Amsterdam v zimě

3/ Francie

Nabídka silvestrovských zájezdů do Francie je poměrně pestrá a cenově výhodná. Můžete si vybrat z několika autobusových a jednoho leteckého. Dále se liší počtem dní – nejkratší trvá 3 dny (odjezd 30. prosince 2016), nejdelší 6 dní (odjezd 27. prosince 2016). Záleží také na tom, zda toužíte navštívit pouze Paříž, anebo vás v rámci „akce“ Silvestr 2016 láká rovněž návštěva Versailles, Fontainebleau, Remeše a dokonce i Lucemburska. Jste-li zamilovaní a fascinuje vás úchvatná francouzská historie a všudypřítomné památky, zvolte Silvestr v Paříži.

Silvestr 2016 v Paříži

4/ Rakousko

Jestliže jste z Brna a okolí, bude pro vás velkou výzvou tato varianta. Silvestr 2016 můžete prožít v ulicích Vídně a nemusíte se příliš hlídat, co se konzumace alkoholu týče. Autobus vyjíždí v 17 hodin z jihomoravské metropole směr Mikulov. Před osmou hodinou dorazíte do Vídně, kde absolvujete malou procházku centrem. Po deváté hodině si užijete zábavu v ulicích Kärtner Strasse, Graben, Am Hof atd. Těšit se můžete na hudební stany i stánky s občerstvením a nápoji. Nový rok 2017 přivítáte před vídeňskou radnicí. Odjezd do Brna je naplánován na 1:30 od hotelu Hilton s tím, že kolem páté hodiny ranní už budete doma v posteli. Tedy pokud se nerozhodnete pokračovat v některém z brněnských nonstopů…

Silvestr 2016 ve Vídni

5/ Egypt

Nestihli jste si v průběhu roku vybrat dovolenou, anebo zkrátka máte dost volného času a nechce se vám mrznout v Evropě? Vydejte se do Egypta! Ceny all inclusive zájezdů jsou proklatě nízko, několik hodin letu se vyplatí. Přes den se vykoupete v moři nebo v bazénu, opálíte se, zahrajete si volejbal nebo si zacvičíte na čerstvém vzduchu. Hladem a žízní v těchto končinách rozhodně trpět nebudete. Naopak budete muset pečlivě zvažovat, pro co se rozhodnout, aby jste se nepřejedli. Večer si obléknete mikinu a dlouhé kalhoty a po vydatné večeři se můžete projít nebo si třeba zaskotačit na diskotéce. Přivítat Nový rok 2017 v Egyptě, to rozhodně není špatný nápad. Jestliže neslavíte Vánoce, vydejte se do této africké (částečně asijské) země o týden dříve. Těšit se můžete na speciální menu i přípitek, navíc poznáte nové přátele. Personál je velmi vstřícný a bude se na vás usmívat, což v zamračeném Česku nebývá pravidlem. Silvestr 2016 v Egyptě jde na dračku, tudíž neváhejte, k dispozici jsou poslední desítky volných míst!

hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa

Silvestr 2016 stokrát jinak

Nezaujala vás ani jedna z našich variant? Proč ne, i to se stává. Možností, kterak strávit Silvestr 2016 v zahraničí, je mnohem více. Tady je kompletní seznam zájezdů do celé řady zemí světa!

Přejeme šťastnou cestu!