Dubaj si může na svůj účet připsat další světový rekord. Tentokrát je to největší květinová instalace na planetě. Má tvar Airbusu A380 arabských aerolinií Emirates a je k vidění v proslulém areálu Dubai Miracle Garden. Podle výboru Guinnessovy knihy rekordů toto unikátní přírodní dílo předčilo všechny předešlé držitele.

Voňavá rekordmanka vyžaduje pravidelné úpravy

Největší květinová instalace vznikala 180 dní. Základem je železobetonová konstrukce letadla, vážící přes 30 tun. Je osázena více než půlmilionem květin, které hýří nejrůznějšími barvami od červené přes žlutou až po bílou. „Rekord, který jsme prolomili, je za největší květinovou výzdobu světa a předešlé vítěze svou kolosálností zcela rozdrtil,“ řekl člen výboru Kevin Southam.

Díky speciálnímu kropícímu systému se květiny nemusely řezat a vydrží mnohem déle než obvyklých pět až šest dní. „Připevnili jsme rostliny přímo do konstrukce, aniž bychom je řezali. Díky tomu nám vydrží i půl roku,“ prozradil manažer Dubai Miracle Garden Abdel Nasser Rahhal. Dodal, že největší květinová instalace se však musí ručně zastřihávat a tvarovat.

největší květinová instalace

Zaujme největší květinová instalace i vás?

V Dubai Miracle Garden by největší květinová instalace měla stát tři roky s tím, že květiny bude nejspíš potřeba po čase obměnit. Chystáte-li se na dovolenou do Dubaje, neváhejte si ji prohlédnout na vlastní oči, rozhodně nebudete litovat.

Dubaj ve Spojených arabských emirátech se pyšní několika rekordy. Stojí zde například nejvyšší budova světa Burdž Chalífa a také největší fontána na světě.

zahrada Dubai Miracle Garden