O Číně, tedy alespoň co se architektury týče, se v posledních letech často píše v souvislosti se skleněnými mosty. Těch v této zemi vyrostly desítky, stojí tu například i ten nejdelší na světě, který měří více než 430 metrů. Nedávno světová média i nás zaujala informace, že v provincii Chu-nan vznikne taktéž neviditelný most!

Stavba má co nejlépe splynout s přírodou

Navrhla ho francouzská společnost Martin Duplantier Architectes, a to tak, aby přirozeně splynul s okolím. Jeho konstrukce bude velmi minimalistická – z nerezové oceli a s podlahou z černých kamenů, které při navlhnutí začnou odrážet vše kolem.

neviditelný most vizualizace

Hlavní myšlenkou je, aby stavba nenarušovala panenskou krajinu. Přejít z jedné strany na druhou ovšem bude velká výzva. A zdaleka ne každý najde patřičnou odvahu…

neviditelný most vizualizace

Neviditelný most vyjde na téměř 130 miliónů

Podél konstrukce v národním parku Zhangjiajie National Forest Park (mapa) budou umístěny rozprašovače, které mají takřka neviditelný most pravidelně pokrývat lehkou vrstvou vody a vytvářet jemnou mlhu.

vizualizace pavilonu

Neviditelný most v Číně vyjde v přepočtu na zhruba 128 miliónů korun. Kromě něj vyroste na nedalekém srázu také několik pavilonů. V nich bude umístěna kavárna nebo luxusní apartmány, kde budou návštěvníci moci přespat. Samozřejmě za nemalý peníz…

pavilon vizualizace