Největším ledovým muzeem na světě je Aurora Ice Museum. Nerozmrzá ani v létě a najdete ho na Aljašce, šedesát mil od města Fairbanks, ve středisku Chena Hot Springs Resort. Vybudovali ho několikanásobní mistři světa v ledovém sochařství a řezbářství, manželé Steve a Heather Briceovi.

Teploměr celoročně ukazuje sedm pod nulou

Aurora Ice Museum bylo původně prvním ledovým hotelem ve Spojených státech. Jenže klimatické podmínky hotelu nepřály. Začal tát a po několika měsících provozu byl zrušen. Místo něj tu nakonec vzniklo ledové muzeum, které si mezi turisty vydobylo značnou popularitu.

muzeum Aurora Ice Museum

Na jeho výstavbu se spotřebovalo tisíc tun sněhu a ledu. Teplota uvnitř se během roku vůbec nemění, drží se na minus sedmi stupních Celsia.

muzeum Aurora Ice Museum

Kromě vnějšího pláště muzea, který je ze speciálního izolačního materiálu, jsou veškeré vnitřní části stavby včetně vybavení, výzdoby a příslušenství vyřezány z čistého ledu. Ledový je tu dokonce i záchod.

muzeum Aurora Ice Museum

Z ledu jsou rovněž skleničky na alkohol

Uvnitř muzea Aurora Ice Museum se ocitáte v pohádkovém světě. Ledové pokoje s postelemi, ale také chodby zdobí sochy v nadživotní velikosti. Potkáte tu tak rytíře na koních, obří šachové figury, ledové růže, ledního medvěda nebo polárního tygra.

muzeum Aurora Ice Museum

Zdejší raritou je dvoupatrová pevnost, ve které se mohou děti koulovat, zatímco jejich rodiče relaxují ve stylovém baru s ledovým pohárem skvěle vychlazeného alko či nealko nápoje v rukou. Osvětlení zajišťují křišťálové lustry, které jsou vyrobené jak jinak než z ledu a přitom vytvářejí iluzi polární záře.

muzeum Aurora Ice Museum

Aurora Ice Museum nabízí i lekci ledosochání

Prohlídka muzea Aurora Ice Museum na Aljašce vyjde dospělého na 15 dolarů, dětská vstupenka je o pět dolarů levnější. A pokud návštěvníky interiér muzea opravdu upoutá a nadchne, mohou si objednat služby samotných mistrů řezbářů, kteří jim poskytnou dvouhodinovou lekci ledosochání.

muzeum Aurora Ice Museum