Chcete se na pár dní vydat do zahraničí a nenudit se tam? Doporučujeme Paříž! Od 27. do 29. ledna 2017 se ve francouzské metropoli uskuteční akce nazvaná Paris Face Cachée 2017 (Skrytá tvář Paříže 2017).

Během šestého ročníku se veřejnosti otevře stovka jinak zakázaných míst. Konkrétněji se jedná o ateliéry slavného muzea voskových figurín, provozy některých průmyslových budov, historické budovy či nahrávací studio. Rozhodně je z čeho vybírat a na své si přijde doslova každý!

Akce Paris Face Cachée 2017 vyžaduje rezervaci

Předchozích pět ročníků bylo vcelku úspěšných. Možnost navštívit neznámé státní a soukromé objekty pokaždé přilákala cca 10 000 místních a zahraničních zájemců.

Návštěvy je však nutné předem rezervovat na portálu organizátorů. Některé jsou zdarma, jiné stojí až 15 eur (405 Kč). Z důvodu bezpečnostní situace po sérii atentátů ve Francii jsou navíc letos rezervace na jméno a návštěvník bude muset mít u sebe osobní doklad.

Vydáte-li se do Paříže, můžete akci Paris Face Cachée 2017 spojit s návštěvou běžně dostupných míst a památek, k nimž patří muzeum Louvre, Musée d’Orsay, Eiffelova věž, Avenue des Champs-Élysées, Vítězný oblouk, katedrála Notre-Dame, katakomby či moderní budova Fondation Louis Vuitton. Budete-li mít času nazbyt, rozjeďte se o kousek dál, na zámek ve Versailles.

pařížské Musée d'Orsay