Oblíbené moderátorské duo – Míra Hejda a Zorka Hejdová – můžeme každý čtvrtek vidět ve Snídani s Novou, kde rozmlouvají se zajímavými hosty. Zorku si možná pamatujete už z doby, kdy uváděla pořad Česko Slovenská SuperStar, v současnosti je moderátorkou rádia Evropa 2. Míra začínal v plzeňském rádiu Kiss Proton, nyní je populární zejména jeho pořad Limuzína s Mírou Hejdou, který každou neděli od 18 h vysílá TV Óčko a každý pátek (21:00) a sobotu (11:30) Óčko Gold. Poněvadž vám náš TravelPortal.cz Magazín pravidelně přináší novinky a zajímavosti ze světa, cestopisy, recepty i rady a tipy týkající se pobytu v zahraničí, požádali jsme manžele Hejdovy o rozhovor na téma cestování. A samozřejmě nezůstalo jenom u něj…

Hejdovi v Egyptě

V zimě lidé často létají do Egypta, je to výhodné a nabízí se tam spousta vyžití. Byli jste tam už někdy? Pokud ano, čím vás tato země zaujala?

Míra: Byla to naše první společná dovolená se Zorkou, takže je to skoro až srdeční záležitost. To, co nás okouzlilo, bylo moře. Hodně jsme šnorchlovali, dokonce si pamatuju, že jsme tehdy hledali pod vodou Nema. (směje se) Pak jsme poprvé v životě vyrazili na lodní výlet spojený s potápěním. Z toho jsme oba měli velký respekt, ale byl to neskutečný zážitek. Viděli jsme murénu a další krásné potvory, kterých jsem se chvílemi i bál. Zorka to má naopak, ta by si je klidně i pohladila. Další zážitkem byla jízda na velbloudovi po pláži při západu slunce. No, romantika jako blázen, co vám budeme vyprávět. (smějí se) Do Egypta se jednou chceme vrátit kvůli pyramidám. Tehdy to byla spíše lehátková dovolená.

podmořský svět v Egyptě

Zavítali jste i do jiných severoafrických zemí? Mám na mysli Tunisko nebo Maroko…

Zorka: V Maroku jsme byli na týdenním tripu s velkou partou. Projeli jsme velký kus země – od Agadiru, který je spíše hotelový a plážový, až po velká města, jako je Casablanca. Maroko nás uchvátilo. Přijde nám poměrně vyspělé a jejich síť dálnic je snad až unikátní. Naprosto mimo chápání je mešita Hassana II., na kterou se tu lidé složili. Jde o sedmou největší mešitu světa, kam se vejde 25 000 lidí a ven ještě dalších 80 000. Má dokonce i otevírací střechu. To fakt jen stojíte s otevřenou pusou. Úžasným zážitkem je rovněž návštěva ksaru Ait Ben Haddou, kde se natáčel velkofilm Gladiátor. Určitě je to země, kde je zajímavější spíše cestovat, než se jen povalovat. Občas tu ale fouká, to je jediné horší zjištění, když se svalíte na lehátko.

Která evropská země vás v rámci letní dovolené nejvíce zaujala a proč?

Míra: Milujeme Řecko, hlavně menší ostrovy, jako je Kos a Rhodos. Většinou si alespoň na dva dny půjčíme auto a objíždíme pláže. Zkrátka – koupačka, gyros, zmrzlina… Co víc si přát? Počasí nás tady nikdy nezklamalo a dá se tu užít hodně rozmanitá dovolená. Na Kosu jsme se v noci jezdili koupat do sirného přírodního jezírka, které má skoro 40 stupňů. Když koukáte na hvězdy a kousek od vás šumí mořské vlny, máte pocit, že jste ve snu.

Zorka Hejdová na Chalkidiki

V Arizoně zažili pořádný šok

Už víte, kam se vydáte v létě?

Míra: Loni jsme byli v Americe a oba na to od té doby hodně vzpomínáme. Letos se tam chceme na kratší dobu vrátit. Spoustu jsme toho nestihli, tak se vydáme na místa, na která nám nezbyl čas, ale i tam, kde se nám líbilo. Jen doufáme, že lov zvěře už vynecháme. Vloni nám na dálnici skočil pod kola los. V plné rychlosti, v odlehlých místech Arizony – byl to hodně drsný zážitek.

manželé Hejdovi navštívili i San Francisco

Evropu, Ameriku i Afriku jsme již probrali, ale co ostatní světadíly? Vyrazili jste i tam?

Zorka: Svatební cestu jsme prožili na Maledivách v jižní Asii. To je jiný svět. Čtrnáct dní neobujete boty, chodíte po ostrově, pozorujete obří ryby, někdy i žraloky. To je zážitek na celý život… Míra raději létá na kratší vzdálenosti, takže na další místa ho těžko dostávám. Moc bych chtěla do Thajska, Míra zase hodně mluví o Dubaji.

Na kterou historku z cest nejraději vzpomínáte?

Zorka: Já osobně moc ráda vzpomínám na to, jak jsme před lety letěli do Řecka, právě na ostrov Kos, ale pro mě to bylo překvapení. Míra musel podniknout neskutečnou misi plnou překážek, aby to přede mnou utajil, a já jsem opravdu až na místě, skoro až v hotelovém pokoji, zjistila, kde vlastně jsme, bylo to dost vzrušující. Navíc jsme měli neskutečné štěstí a cestou tam jsme měli letadlo jen pro sebe, to se vám taky jen tak nestane. Chtěli jsme si tenhle neplánovaný soukromý let užít a udělat si takový malý mejdánek na palubě, ale nakonec jsme si dali po kelímku vína a usnuli jsme. (směje se)

Míra Hejda na horách

Lyžujete?

Míra: Moc rádi a letos i často. Jezdíme většinou jen v sobotu dopoledne na Šumavu. To máme zhruba hodinu od baráku. Baví nás Velký Javor, který je kousek za hranicemi na německé straně. Já mám rád malé lyže big foot a Zorka sýrové špecle v místní hospůdce. (směje se)

Zorka Hejdová na horách

Míra bude rozdávat zájezdy do Egypta

Pořad Limuzína s Mírou Hejdou vysílá od roku 2012 TV Óčko a nyní i Óčko Gold. Na které hosty se můžeme těšit v únoru?

Míra: Na Óčku ano, ale jinak se vysílal už i dříve na TV Public. Letos jedeme devátým rokem. Strašně to letí. Únor je ve znamení těch, kteří rádi cestují, protože naši diváci dostanou šanci vyhrát zájezd do Egypta! Máme hned čtyři, takže každý týden někdo vyhraje jeden. Egypt na týden pro dva, navíc all inclusive. Moc všem držím palce! V roli hostů se představí David Gránský, Milan Šteindler, Pavel Callta a Marta Jandová. Mimochodem – pravidla soutěže naleznete ZDE.

Lucie Vondráčková v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou

Každý čtvrtek společně uvádíte Snídani s Novou. Jak se vyrovnáváte s velmi brzkým budíčkem a nutností přemýšlet a souvisle hovořit v době, kdy mnoho lidí ještě leží v posteli?

Zorka: No, někdy je to opravdu peklo. (směje se) Naše standardní ráno vypadá tak, že zazvoní budík, Míra hned vstane z postele a já ten budík ještě zamačkávám a posouvám, dokud to jde. Respektive dokud mě Míra nevytáhne za nohu z postele. No a soustředit se v těchto hodinách na to, co říkáme? To je opravdu těžké, takže ne vždy mluvíme tak souvisle. (směje se)

Míra a Zorka Hejdovi

Zorko, moderujete na Evropě 2, kdy vás tam můžeme slyšet? Vyhovuje vám více rádio, nebo naopak televize? V rádiu vás bohužel není vidět…

Zorka: Není mě sice vidět, ale zase je to mnohem větší adrenalin. Vždycky to srovnávám tak, že v televizi člověk „jen“ mluví a musí nějak vypadat. Ale jinak všechno řídí režie, máte tam kameramany, střihače, zvukaře atd. V rádiu si člověk řídí celé vysílání sám a to je teprve ta pravá improvizace. Slyšet mě můžete každý všední den mezi 12. a 15. hodinou.

selfie s Karlem Gottem

Ve vířivce občas tráví celé hodiny

Připravujete společně, nebo i každý zvlášť, nějaký nový projekt? Případně jaké plány máte na letošní rok?

Míra: Společně teď plánujeme akorát soukromé záležitosti, jako je například zmíněná dovolená v Americe.

Míra u sochy Svobody

Zorka: Co se týče mě, tak mým novým projektem je momentálně muzikál Rocky, v němž hraju televizní reportérku Lindu McKennu, což je pro mě úplně nová zkušenost, nové prostředí, nový kolektiv, nové vlastně tak trochu všechno. Míra se věnuje producentské činnosti a moderování. Dodává své pořady do televize. Jedním je Limuzína s Mírou Hejdou, pak testují bazarová auta v pořadu Autocentral a v poslední době se toho hodně připravuje na téma bydlení. Odvysílal se pořad Stavba není sen, tedy magazín pro ty, co chtějí stavět. Nikdo totiž neví, co je čeká. My na tom byli hodně podobně a zkušenost je to neskutečná. Pořad byl natolik úspěšný, že se to všechno hodně rozjelo a vzniká dokonce celá TV o bydlení. Ale to už jsem prozradila možná víc, než můžu. Podívejte se na Instagram.

Míra Hejda a Petr Janda

Jak relaxujete, když zrovna nepracujete nebo necestujete?

Míra: Nejraději spolu. Máme rádi i takové to menší cestování či výletničení, takže si někam vyjedeme a nebo si uděláme pohodičku doma. Vínko a dobré filmy, my dva a náš pes. A také máme oba moc rádi wellness. Ve vířivce dokážeme sedět hodiny a povídat si, to je nejlepší relaxace…

Foto – www.mirahejda.cz