Před každou cestou pečlivě studujete tipy na nejzajímavější restaurace? Z exotických tržišť vozíte kufry plné typického koření a receptů předávaných z generace na generaci? Nebo prostě jen rádi zkoušíte nové chutě a jídlo je jednou z vašich životních radostí? Pak si kupte zájezd do Dubaje. Od 23. února do 11. března 2017 se tam totiž koná již čtvrtý ročník gastronomických orgií s názvem Dubai Food Festival.

Návštěvníci budou mít z čeho vybírat

Dubai Food Festival 2017 bude v emirátu s největším množstvím nej probíhat 17 dnů a zapojí se do ní 1000 podniků. Letošní ročník vyzdvihuje rozmanitost a kreativitu. Hodlá uspokojit jak jazýčky lačnící po nejvybranějších chutích, tak příznivce ležérnějšího stolování.

Ty první nadchne akce s názvem Miele Dubai Restaurant Week. V jejím rámci bude od 23. února do 4. března v 15 nejlepších dubajských restauracích exkluzivní limitovaná nabídka tříchodového menu za 1350 Kč. Ty nejvybranější lahůdky bude mimo jiné servírovat i restaurace v jednom z nejikoničtějších dubajských hotelů – v Burdž al-Arab (mapa).

Dubai Food Festival 2017

Dubai Food Festival 2017 zpestří Mariah Carey

Centrem hlavního dění bude i méně okázalá, ale pro mnohé autentičtější a zábavnější Etisalat Beach Canteen se street foodem, školou vaření, plážovými radovánkami a dětským programem zdarma.

Dubai Food Festival 2017 nabídne kromě skvělého jídla z různých koutů světa i show nejznámějších světových kuchařů, jako je například Gordon Ramsey. Dále soutěže a doprovodný kulturní program. V předvečer festivalu vystoupí Mariah Carey a ujít si jej další den nenechá ani Ricky Martin.

A pokud se do Dubaje nedostanete v době konání akce Dubai Food Festival 2017, nesmutněte. Za vysokou gastronomií se do ní jezdí celoročně. Podobně jako za neopakovatelnou architekturou, věčným létem a výhodnými nákupy.

Dubaj a Burdž Chalífa