Patří mezi nejznámější místa v Americe a někteří odborníci o něm hovoří jako o zázraku přírody. A o čem že je řeč? Jde o Horseshoe Bend (Koňskou podkovu) ve státě Arizona, nedaleko města Page, na řece Colorado. Tento meandr, tedy odborně řečeno zákrut řeky vzniklý boční erozí, tvarem skutečně připomíná koňskou podkovu.

Tok řeky Colorado si tu prorazil cestu vysokým pískovcovým pohořím před nějakými 200 miliony lety. Oblouk řeky se stáčí o 270 stupňů a výška propasti mezi hučící vodou dole ve vzniklém kaňonu a vrcholkem Horseshoe Bend činí přes 300 metrů.

Za návštěvu Horseshoe Bend nemusíte platit

Přírodní útvar v Arizoně není součástí žádného národního parku a je volně přístupný bez nutnosti hradit vstupné. Poblíž je u silnice Route 89 zdarma i parkoviště, z nějž se k výhledu na přírodní unikát dostanete po necelém kilometru chůze po relativně pohodlné písečné cestě. Pak už jen stačí vyšplhat na útesy nad řekou.

U Horseshoe Bend (mapa) se velmi často zastavují turisté, kteří míří za krásami Grand Canyonu, a mnozí tvrdí, že pohled na tu nádheru i pocity s ním spojené patří k nezapomenutelným zážitkům.

Horseshoe Bend - největší podkova na světě