Máte na účtu nebo v domácím trezoru přebytečné dvě miliardy korun a nevíte, jak s nimi naložit? V tom případě pro vás máme skvělý tip! Ranč Neverland, který před lety patřil zpěváku Michaelu Jacksonovi a který se po jeho smrti nepodařilo prodat, je opět k mání! A to za „směšných“ 67 milionů dolarů (cca 1,7 miliardy korun)…

Nyní je levnější o 847 milionů korun

Jestliže sledujete trh se slavnými zahraničními realitami, jistě vám neunikla skutečnost, že Neverland výrazně zlevnil. Momentálně je o 33 milionů dolarů (cca 847 milionů korun) levnější než před dvěma lety. A kromě toho byl přejmenován na Sycamore Valley Ranch. Tuhle změnu by Michael Jackson asi těžko rozdýchával…

Světoznámý umělec koupil ranč Neverland v roce 1987 za 19,5 milionu dolarů (cca půl miliardy korun) a žil v něm patnáct let. Těsně před svou smrtí v roce 2009 ho kvůli problémům se splácením dluhů odprodal investiční společnosti Colony Capital.

Zdejší parkety mají historickou hodnotu

Přestože Neverland přišel o některé charakteristické prvky, je stále unikátním majetkem. Rozkládá se poměrně nedaleko centra města Santa Barbara v Kalifornii, a to na ploše téměř 11 km2. Pyšní se například duby starými více než sto let, výhodou je i hranice s národním parkem Los Padres (mapa).

Uvnitř je kino s 50 sedačkami, bazén, taneční studio, ubytování pro hosty se čtyřmi ložnicemi, koleje a zastávka vlaku. Soupravu si však budoucí majitel musí zajistit sám. Co se hlavní budovy týče, ta je vskutku lukrativní.

Sídlo v normandském stylu bylo postaveno v roce 1982 na 1170 m2 podle návrhu architekta Roberta Alteverse. Je v něm pět krbů, pět ložnic, šest klasických a dvě poloviční koupelny. Podlahy jsou pokryty dubovými parketami z 18. století, pocházejícími ze dvou francouzských zámečků.

Promění se Neverland ve vinařství?

Na pozemku se nachází také stáj, původně postavená pro tažné koně plemene Clydesdale. Jak tvrdí realitní agent Joyce Rey, který má prodej na starosti, Neverland (nyní Sycamore Valley Ranch) je vhodný i pro vybudování vinice. Anebo třeba golfového hřiště. Mimochodem – původně nemovitost patřila staviteli golfových rezortů Williamu Boneovi.

A proč Michael Jackson dal ranči název Neverland? Údajně jej inspiroval Peter Pan, tedy fiktivní postava nestárnoucího chlapce z původních děl (divadelní hry a posléze i knihy), jejichž autorem je skotský novinář, dramatik a spisovatel James Matthew Barrie. Divoký Peter Pan nechtěl nikdy dospět a zažíval různá fantastická dobrodružství v magické zemi jménem Neverland…