Ubíjí vás každodenní stereotyp, neimponuje vám pohled na často zamračené spoluobčany a na všudypřítomné dělníky z Ukrajiny a Balkánu a navíc jste doslova otrávení českou politickou scénou? Pak jistě uvítáte každou vhodnou příležitost alespoň na pár dní „vypadnout“ do zahraničí, poznat nová místa i lidi a současně přijít na jiné myšlenky. Blíží se Velikonoce 2017 a společně s nimi čtyři dny volna – od pátku 14. dubna do pondělí 17. dubna 2017! Jestliže se neřadíte mezi jedince, kteří naopak budou muset tyto svátky trávit v zaměstnání, máte šanci vydat se do světa. Nelámejte si hlavu s tím, kam zamířit, máme pro vás totiž šest zajímavých tipů – se vším všudy!

1/ Výlet za čokoládou a k vodnímu zámku, Rakousko

Kouzelný zámek Laxenburg, čokoládovna a plavba po podzemním jezeře – tak se jmenuje jednodenní, cenově velmi výhodný zájezd do Rakouska. Do autobusu můžete nastoupit v Brně (před Janáčkovým divadlem), Jihlavě, Mikulově či Praze (u Wilsonova nádraží). A co vás čeká? Nejdříve navštívíte čokoládovnu Hauswirth, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. Prohlédnete si, jak se čokoláda vyrábí, ochutnáte místní produkty s možností jejich zakoupení. Největší specialitou je ovoce máčené v čokoládě a duté figurky.

V odpoledních hodinách se vypravíte do Laxenburgu, kde poznáte nádherný vodní zámek Franzesburg. Jedná se o napodobeninu středověké stavby na umělém ostrově uprostřed zámeckého jezera s množstvím zábavných staveb a mystických jeskyní. Zámecký park je příkladem historického zahradnického umění 18. a 19. století a je zapsán na seznamu Natura 2000. Na tomto kouzelném místě trávil císař František Josef líbánky s císařovnou Sisi. Dále navštívíte zatopený sádrovcový důl Seegrotte, kde vás čeká plavba po největším podzemním jezeře v Evropě. Vskutku neotřelý způsob, jak prožít Velikonoce 2017… Podrobnosti naleznete ZDE.

napodobenina středověkého hradu Franzensburg

2/ Za Mickey Mousem a na Eiffelovku, Francie

Eurodisneyland s návštěvou Paříže – to je všeříkající název čtyřdenního zájezdu do Francie. Bojíte se létat? Žádný strach, pojedete autobusem. Nastoupit do něj můžete v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Praze, Hradci Králové, Plzni, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě či jiném městě, kterým bude projíždět. Samozřejmě po předchozí domluvě…

Druhý den strávíte v Paříži, kde se můžete těšit na prohlídku Eiffelovy věže a projížďku po řece Seině. Uvidíte i Vítězný oblouk, Avenue des Champs-Élysées, Place de la Concorde, Tuilerijské zahrady a muzea Louvre a d´Orsay. Třetí den si můžete užít Paříž na vlastní pěst, anebo naopak navštívit zábavní park Disneyland se spoustou lákavých atrakcí pro děti i dospělé. Večer vás čeká návrat domů přes Německo. Podrobnosti naleznete ZDE.

Disneyland v Paříži

3/ Na skok do Florencie, Říma a Vatikánu, Itálie

Milujete Itálii, historii a věhlasné památky? V tom případě ani minutu neváhejte a zvolte čtyřdenní poznávací zájezd na jih Evropy, nazvaný Na skok do Florencie, Říma a Vatikánu. Velikonoce 2017 jsou pro to ideálním obdobím, poněvadž nebudete muset vzdorovat mrazu ani třicítkám. Do autobusu lze „naskočit“ v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Praze, Hradci Králové, Plzni, Českých Budějovicích, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě či jiném městě, kterým bude projíždět.

Ponte Vecchio ve Florencii

Druhý den je na programu prohlídka Florencie, kde vás okouzlí spousta pamětihodností (mj. i Michelangelova vyhlídka, Palazzo Vecchio, katedrála Santa Maria del Fiore, Giottova zvonice, baptisterium San Giovanni, galerie Uffizi, Piazza de‘ Pitti, bazilika Santa Croce a Ponte Vecchio). Třetí den zavítáte do Říma, kde prostě nemůžete minout Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, fontánu di Trevi či Španělské schody. Stihnete rovněž návštěvu Vatikánu včetně Sixtinské kaple. Podrobnosti naleznete ZDE.

Koloseum v Římě

4/ Relax v termálních lázních Bükfürdő, Maďarsko

Třídenní pobyt v termálních lázních Bükfürdő – tento autobusový zájezd ocení všichni ti, kteří milují vodu, nehodlají (případně nemohou) nachodit kilometry po městě nebo po horách a neláká je strávit Velikonoce 2017 navštěvováním památek. Nastoupit do busu lze v Brně, Frýdku-Místku, Hranicích, Kroměříži, Novém Jičíně, Olomouci, Ostravě, Prostějově, Přerově, Vyškově či Zlíně. Nejdříve vás čeká prohlídka Soproně, maďarského historického města, posléze zamíříte do vyhlášených termálních lázní Bükfürdő.

Zdejší voda je bohatá na minerály, fakultativně lze využít saunu i masáže. K dispozici je bohatá nabídka občerstvení přímo v areálu lázní, a to za přijatelné ceny. Areál v Maďarsku nabízí ničím nerušený odpočinek v rozsáhlých relaxačních zónách s lehátky zdarma. Pro děti zde byl vybudován nový bazén a rovněž trojdílný skluzavkový komplex. Během zájezdu lze Bükfürdő navštívit celkem třikrát (noci strávíte v útulném penzionu), ovšem poslední den můžete udělat změnu a vypravit se do termálních lázních v Sárváru. Tam se na ploše o rozloze více než 5 400 m2 se nacházejí bazény s léčivou i obyčejnou vodou pro velké i malé, tobogany a zážitkové bazény. Nechybí ani saunový svět. Podrobnosti naleznete ZDE.

Co takhle Velikonoce 2017 v termálních lázních Bükfürdő?

5/ Nejen po stopách skupiny Beatles, Velká Británie

To nejlepší z Liverpoolu + Chester + Manchester – tento název čtyřdenního leteckého zájezdu, kterým si můžete zpříjemnit Velikonoce 2017, hovoří za vše. Zkrátka a dobře – přiletíte do Liverpoolu, kde můžete obdivovat proslulé katedrály, čínskou čtvrť, Mathew Street se sochou Johna Lennona a zdí slávy i Cavern Club, repliku nejslavnějšího rockového klubu v Anglii, v němž začínala skupina Beatles. Druhý den po snídani vyrazíte do Albertových doků. Zde si přijdou na své nejen fanoušci Beatles, ale také obdivovatelé Titaniku – Liverpool byl totiž domovským přístavem této zaoceánské lodi. Součástí doků je množství muzeí, lze navštívit i muzeum The Beatles Story, námořní muzeum Merseyside Maritime Museum, nedaleký památník Titaniku nebo muzeum otroctví International Slavery Museum.

Albertovy doky v Liverpoolu

V odpoledních hodinách se vlakem přesunete do jednoho z nejlépe zachovalých měst Velké Británie, do Chesteru. Prohlídku města začnete v historickém centru, které je charakteristické svým středověkým rázem a úžasnou – zejména viktoriánskou a tudorovskou – architekturou. Mimo jiné zavítáte i k nejstarší dostihové dráze v Anglii. V podvečer vás čekají římské zahrady a amfiteátr, do kterého se v době největší slávy vešlo 7 tisíc diváků.

Třetí den se vlakem přesunete do Manchesteru, kolébky anglického průmyslu, známého především díky fotbalovým klubům. Město je považováno za místo zrodu britské nezávislé hudby zejména 80. let minulého století. Zformovalo se tu nemalé množství slavných kapel – od Bee Gees přes Joy Division až po Oasis, Simply Red nebo The Chemical Brothers. Při prohlídce města nevynecháte slavnou Manchester Cathedral, z níž se vydáte směrem k Piccadilly Gardens. Poté zamíříte na náměstí Albert Square s památníkem prince Alberta.

Co takhle strávit Velikonoce 2017 v Manchesteru?

Samozřejmě nesmíte vynechat jeden z nejslavnějších anglických fotbalových stadionů Old Trafford, domovskou základnu týmu Manchester United, za který hráli i Christiano Ronaldo, David Beckham a Karel Poborský. Zavítat můžete i do nejznámějšího obchodního centra Trafford Centre. Poslední den vás čeká rozloučení s Liverpoolem – procházka v docích či k nákupy v některém z obchodních center. Individuální volno lze také využít například k návštěvě dalších zajímavostí spojených s Beatles (ulice Penny Lane, domu Johna Lennona či domu sira Paula McCartneyho a jeho rodiny). Poznat můžete i St. Peter’s Church, kde se John a Paul poprvé setkali. Podrobnosti naleznete ZDE.

6/ K moři za sluncem a velbloudy, Egypt

Můžete si dovolit zmizet z České republiky alespoň na šest až osm dní? Máte už dost zimy a chcete se opálit a vykoupat v moři? A to vše za velmi nízkou cenu? Vydejte se do Egypta! Dubnové teploty se tam pohybují kolem 27 stupňů, což je zlatý střed – není úmorné vedro, ale ani chladno. Moře má 22 stupňů, což je také pohoda. Úroveň hotelů je vesměs vynikající, zájezdy jsou zpravidla all inclusive, takže můžete jíst a pít de facto celý den i část noci. Pláže jsou upravené, k dispozici jsou lehátka i slunečníky, sprchy i záchody, v neposlední řadě také občerstvení. Někde se můžete dokonce svézt na velbloudovi, nejedna pláž má vlastní molo, které ocení především náruživí plavci a potápěči.

Ti nejvíce milují letovisko Marsa Alam, někteří však s oblibou míří do Hurghady, jež je optimální pro klasické dovolenkáře a pro ty, co rádi tráví večery ve městě s řadou možností zábavy. Dovolenou si můžete zpestřit fakultativními výlety včetně lodního, který je spojený s potápěním, koupáním na otevřeném moři a jízdou na banánu. I takto lze prožít Velikonoce 2017! Nabídku nejvýhodnějších zájezdů do Egypta naleznete ZDE.

Co takhle Velikonoce 2017 v Hurghadě?

Velikonoce 2017 stokrát jinak

Nenadchnul vás ani jeden z předchozích tipů? I to se může stát! V tom případě pro vás máme celou řadu dalších variant, kterak prožít Velikonoce 2017 (nejen) v zahraničí. Nejvýhodnější (letecké, autobusové i s vlastní dopravou) zájezdy do celého světa od většiny předních českých cestovních kanceláří naleznete ZDE.

Přejeme šťastnou cestu a vydařené Velikonoce 2017!