Pokud jste už někdy strávili dovolenou v Egyptě, Maroku nebo v Tunisku, případně na ostrově Djerba, nejspíš jste tam ochutnali ibiškový čaj neboli karkadé. Má červenou barvu, je velmi chutný, ochlazuje organismus v parném létě a především prospívá zdraví. Naservírují vám ho v restauraci nebo v kavárně, seženete ho v supermarketu a na tržnici v balené i sypané formě, která je nejlepší. Pojďme se o něm dozvědět něco více!

Rostlina se jmenuje podle bájného ptáka

Ibiškový čaj je jenom jeden, to se však nedá říct o ibišku jako takovém. Ibišek neboli Hibiscus je rod vyšších dvouděložných rostlin a zahrnuje více než 200 druhů. Jedná se o dřeviny i byliny s nápadnými květy, rozšířené v tropech a subtropech celého světa. Některé druhy známe jako okrasné rostliny, jiné jsou využívány například v textilním průmyslu či truhlářství.

ibišek

Indická ajurvéda ibišek kombinuje se santalovým dřevem, mimózou a dalšími bylinami a vyrábí z něj pleťový i tělový regenerační olej Khadi. Mimochodem – ibišek byl pojmenován byl podle bájného ptáka ibise, jenž je převtělením Thovta, v Egyptě hodně uznávaného boha (nejdřív Měsíce, posléze písma, moudrosti a dokonce i magie). Tuto rostlinu si totiž značně oblíbili dávní faraoni…

bůh Thovt

Ibiškový čaj snižuje také cholesterol

Pojďme se soustředit na ibišek súdánský (Hibiscus sabdariffa), který pochází z Afriky, ale pěstuje se i v Asii, Jižní Americe a jižní Evropě. Je charakteristický dužnatými červenými kalichy, v době plodnosti masitými. Mají kyselou chuť a jsou využívány jako pochutina, potravina i léčivo. Vyrábějí se z nich například různé druhy nápojů, marmelády, želé, sirupy i potravinářské barvivo. Listy se v některých zemích konzumují ve formě salátů. Z jasně červené dužnaté části kalichu a květních lístků se připravuje již zmíněný ibiškový čaj.

Nápoj z ibišku se popíjí rovněž pro snížení krevního tlaku a zlepšení trávení. Prostřednictvím flavonoidů zabraňuje usazování krevního tuku na stěnách cév, čímž se snižuje riziko vysokého cholesterolu. V tropických oblastech se ibiškový čaj konzumuje z důvodu doplnění tekutin v horkém počasí. Jeho působení je okamžité, proniká až do svrchních vrstev kůže a přináší ochlazení organismu.

Barvivo obsažené v květech ibišku je výrazným antioxidantem. Zvyšuje pružnost cév a tím i zabraňuje tvorbě červených žilek po těle i v obličeji. Pomáhá při hemoroidech, bolestivé menstruaci i krvácení z nosu a dásní. Zabraňuje snadné tvorbě modřin.

ibiškový čaj

Prospívá i diabetikům a těhotným ženám

Ibišek je užitečný při léčbě žlučníkových a jaterních potíží. Flavonoidy snižují propustnost kapilárních cév, a tím pomáhají předcházet kardiovaskulárním chorobám. Aktivní flavonoid quercetin má protinádorové účinky a je důležitý i pro diabetiky, jelikož zvyšuje sekreci inzulinu, současně ulevuje oční sítnici, nervům a ledvinám. Ibiškový čaj obsahuje taktéž organické kyseliny a vysoké množství vitaminu C, betakaroten a vitaminy B1, B2 a B3. Podporuje vstřebávání železa z potravy. Díky diuretickým a antibakteriálním účinkům se osvědčil jako podpůrný prostředek při léčbě zánětu ledvin, zánětu močového měchýře a rozpouštění močových kamenů. Působí silně močopudně.

Ibiškový čaj, který je vhodný i pro těhotné a kojící ženy, slouží k doplnění tekutin při zvýšeném pocení (fyzické zákony, horké počasí, zvýšená teplota). Má příjemnou nakyslou chuť a můžeme ho míchat také se šípky a mátou. Připravuje se jednoduše – polévkovou lžíci sušeného ibišku zalijeme litrem horké vody a necháme několik minut louhovat. Vychlazený ibiškový čaj je užitečný při horečkách, jelikož dokáže snížit teplotu, a při vnitřním přehřátí.

ibiškový čaj