Uvažujete o dovolené v Egyptě? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu! Jednorázová turistická víza do této severoafrické země s bohatou historií a atraktivními hotely u moře se oproti původním plánům zdražovat nebudou. Jejich cena zůstane pro letošní sezónu na úrovni loňska, tedy na 25 dolarech (cca 640 Kč).

Bezpečnost se výrazně zlepšila

Zdražení na 60 dolarů bylo přitom plánováno už od července 2017. Dovolenkáři tedy letos znatelně ušetří. A proč tamější vláda nakonec ponechala turistická víza beze změny? Egyptský velvyslanec v ČR Abdar Rahmán Saláhaddín uvedl, že doufá v to, že i tento krok přispěje k tomu, že se Egypt vrátí zpět jako jedna z předních destinací pro české turisty, kteří hledají relaxaci a kulturu.

Podle guvernéra oblasti Rudého moře Ahmada Abdalláha Egypťané využili období posledních let, kdy návštěvnost země poklesla, především k rekonstrukci některých hotelů a dokončení bezpečnostních opatření na letištích. „Chceme podpořit fakultativní výlety, málokterá země světa nabízí pohled na takové kulturní a historické památky jako právě Egypt,” řekl.

egyptský bůh Thovt

Levná jsou nejen turistická víza

A proč vyrazit zrovna do Egypta? Důvodů je hned několik! Patří mezi ně prostorné hotelové komplexy s velkými restauracemi, bary, bazény, sportovišti, zahradami i udržovanými plážemi. Služby a gastronomie jsou na vysoké úrovni, zato ceny jsou velmi nízké – v porovnání s většinou jiných destinací. A když se k tomu připočtou laciná turistická víza, není co řešit… Velkou předností je úžasný podmořský svět, který ocení nejen potápěči a milovníci šnorchlování, ale i ti, co si vezmou z domova obyčejné plavecké brýle a sem tam se na chvíli ponoří pod hladinu.

Zájezdy do Egypta jsou zpravidla v režimu all inclusive, což znamená, že ve většině hotelů můžete jíst a pít v podstatě od rána až do noci, aniž byste za to museli dodatečně platit, samozřejmě s výjimkou některých nadstandardních nápojů a pokrmů, které nespadají do této nabídky. Milovníci historie mohou na vlastní oči obdivovat nejrůznější památky, a to v rámci fakultativních výletů. Suvenýry i oblečení jsou v Egyptě doslova za pakatel, za „směšnou“ cenu si lze na tržnici či v supermarketu zakoupit rovněž sypaný ibiškový čaj a další speciality.

Sharm El Sheikh fascinuje korálovými útesy

Pro klasické dovolenkáře je nejvhodnější letovisko Hurghada, které nabízí i pestrý noční život, nákupní centrum a řadu kaváren. Lze se odsud vydat taktéž na celodenní lodní výlet. Potápěči a introverti ocení spíše klidnější letovisko Marsa Alam. A ti nejnáročnější milovníci podmořského světa zamíří do letoviska Sharm El Sheikh a jeho okolí. A pozor – značnou výhodou Egypta je celoroční sezóna. Ani největší zimomřivci neprohloupí, když odletí do této části Afriky ještě koncem listopadu, anebo naopak už v dubnu. Turistická víza nebudou levná věčně, a tak není důvod odkládat dovolenou v Egyptě na příští rok!

potápění v Egyptě