Padesátku nejlepších restaurací na světě nedávno vyhlašovali v australském Melbourne. Titul Nejlepší restaurace světa za rok 2017 získal newyorský podnik Eleven Madison Park, a to za skvělý servis a smysl pro humor, s nímž je tvořeno zdejší kreativní degustační menu. Stal se tak teprve druhým mimoevropským restaurantem, kterému se tohoto ocenění dostalo.

Eleven Madison Park zaujal už v loňském roce

Již loni se Eleven Madison Park Daniela Humma dostal na třetí místo. Před ním stanuly pouze restaurace El Celler de Can Roca ve Španělsku a Osteria Francescana v Itálii. Avšak pozor, restaurace, kde je velmi oceňovaným jídlem celerový kořen vařený v prasečím měchýři, bude mít čtvrt roku zavřeno. Majitel se totiž domluvil na pronájmu na dalších 20 let a tři měsíce bude nyní svůj podnik renovovat a předělávat.

Za seznamem oceněných restaurací stojí společnost William Reed Business Media. Od roku 2002, tedy od prvního ročníku, na první příčce z mimoevropských restaurací stanul pouze kalifornský podnik French Laundy, který zvítězil v letech 2003 a 2004. Letos se do desítky dostala jediná asijská restaurace konkrétně bangkokský podnik Gaggan, kde šéfkuchař Gaggan Anand moderně přetvořil klasická indická jídla, jako jsou samosa či tikka masala.

Až se v budoucnu vypravíte do New Yorku, nezapomeňte Eleven Madison Park (mapa), shlížející na Madison Square Park, navštívit. Určitě nebudete litovat. Jen počítejte s tím, že tam utratíte o krapet víc peněz než v běžné české restauraci…

Eleven Madison Park