Také každoročně děláte při výběru dovolené kompromisy kvůli dětem? Už nemusíte. Nejoblíbenější arabský emirát totiž nabízí nejen obrovskou škálu vyžití pro nejmenší i dospívající členy rodiny, ale konečně také pro maminky a tatínky. To vše v teplotně stálém podnebí téměř bez deště. A na co se v Dubaji můžete těšit?

Dubaj je proslulá luxusem, ale poslední dobou cestovní kanceláře vycházejí vstříc zejména rodinám a připravují pro ně nadstandardní a přitom cenově dostupné balíčky. Kvalitní systém městské hromadné dopravy navíc zaručuje levné přemisťování po metropoli. Co určitě nevynechat?

Na své si přijdou rovněž nákupní maniaci

Ženy potěší zlaté písčité pláže s neobvyklým panoramatem mrakodrapů v pozadí. Milovnice opravdových pařáků vyrazí od května do října, kdy průměrné teploty přesahují 40 stupňů Celsia, maminky s malými dětmi spíše ve zbytku roku, kdy je jen kolem čtyřiadvaceti stupňů.

pláž v emirátu Dubaj

Oblíbenou dámskou kratochvílí jsou pak nákupy. Dubaj se pyšní nejmodernějšími a největšími nákupními centry na světě. Určitě nevynechejte Dubai Mall s 1200 obchody. A zatímco budete lovit módní trendy, děti si mezitím mohou uvnitř centra zabruslit nebo navštívit podvodní zoo. Celá rodina se pak může pokochat výhledem z nejvyšší budovy světa Burdž Chalífy (mapa), která má vchod právě v obchodním centru. Před ním se nachází i obrovská tančící fontána.

Dubaj a její vymoženosti

Přivítají vás šmoulové i dinosauři

Stavitelé v emirátu Dubaj myslí i na děti. Jen během druhé poloviny loňského roku byly v Dubaji otevřeny dva obří zábavní parky. Pokud byste v nich chtěli vyzkoušet všechny atrakce, vyjeďte aspoň na týden. Dubai Park and Resorts je komplex tří zábavních center pod širým nebem – Bollywoodu, Legolandu a Motiongatu. V nich čeká mnohem víc než jen oblíbená stavebnice a typické pestrobarevné tance.

Dubaj

Motiongate reprezentuje zábavné, ale i pěkně divoké atrakce oděné do hollywoodských produkcí. Máte-li rádi Shreka, šmouly, Hotel Transylvania, Kung Fu Pandu, Krotitele duchů nebo Zombieland, bude to pro vás to pravé. Letos se navíc bude otevírat i nová sekce Hladových her – Hunger Games.

A jste-li nadšenci atrakcí, jejichž rychlost vám vžene slzy do očí, trefou do černého bude klimatizovaný IMG World of Adventure. Jedná se o největší indoorový zábavní park na světě a své sekce v něm mají kreslené postavičky, superhrdinové nebo třeba i dinosauři. Prehistorická monstra s obřími tesáky střeží vstup na nejrychlejší horskou dráhu v emirátu, i na časově kratší, ale dozajista zapamatovatelnou variantu s extrémním volným pádem. Avengers, Spider-Man, Thor i Hulk se postarají o to, abyste na jízdu s nimi nikdy nezapomněli.

Dubaj

Dubaj zaujme také sličnými tanečnicemi

Myslíte si, že jste opravdový milovník adrenalinu? Pak si nenechte ujít divokou jízdu terénním vozidlem v dunách za městem. Speciálně vyškolení řidiči s vaším žaludkem zatočí možná víc než všechny atrakce dohromady. A vyrazte raději v uzavřeném džípu, který nabízí třeba Knight Tours, jinak budete mít písek doslova všude. Čestné skautské.

Odměnou pro odvážné je pak blízké setkání velbloudího druhu, které ocení hlavně děti. A pokud přemluvíte i svou drahou polovičku, jistě nepohrdne sklenkou sektu při romantickém západu slunce nad pouštními dunami. Večer bývá zakončen tradiční hostinou a působivým představením tančícího derviše. A, pánové, pozor – i vnadné břišní tanečnice.

Dubaj nabízí i výlet za velbloudy

Dubaj je navíc ideálním stopoverem při cestě třeba na Maledivy nebo do dalších asijských či australských lokalit. Vyhraďte si ale nejméně dva dny, protože tamní možnosti jsou téměř neomezené.