Obchodníci po celém světě se zuby nehty snaží udržet stávající zákazníky a získat nové. Zkoušejí kdeco a pouštějí se do nejrůznějších neobvyklých experimentů. Výjimkou nejsou ani podnikatelé ze sféry gastronomie. Odvaha přijít s něčím novým je věc jedna a skutečně uspět druhá. Ale Daurgu Raa, obyčejný majitel rychlého občerstvení u autobusové zastávky v indickém městě Rajamahendravaram, svým nápadem prorazil. Veřejnost láká do jeho provozovny doslova „žhavý“ hit. Nabízí totiž fire paan.

Ve studené formě nahrazuje léky

Paan je v Indii po celá tisíciletí symbolem pohostinnosti, obecně je v kultuře jihovýchodní Asie velmi populární. Ačkoli se konzumuje, nejedná se o pokrm v pravém slova smyslu. Jsou to vlastně jen betelové listy s různě ochucenou náplní. Osvěží dech a působí jako mírný stimulant či digestivum (tedy prostředek na podporu trávení). Někteří Indové považují paan rovněž za skvělého pomocníka v případě, že je rozbolí hlava, nebo je trápí kašel.

Fire paan včas uhasí sliny

Paan se obvykle před podáváním vychladí, a právě radikální změna této zažité tradice stojí za úspěchem Daurgu Raa. Nabízí ho lidem horký, zákazníci si paan do úst vkládají ještě hořící. Sliny prý oheň okamžitě uhasí a k popálení „mlsných jazýčků“ tak prý nedochází. Díky ohni naopak zanechá paan v ústech konzumenta příjemně nasládlou chuť.

Fire paan každopádně sklízí ovace a rychle se šíří dál. Ochutnat ho můžete už i v hlavním městě Indie – Novém Dillí.

indický hit fire paan