Nejen squash, hokej, rychlá auta, legraci, dobré jídlo a kvalitní víno, ale také cestování, od něhož se odvíjí náš následující rozhovor, miluje moderátor Pavel Cejnar, kterého znáte především z rádia Evropa 2 a televizí Óčko a Prima, kde uváděl pořad Jak se staví sen. Mimo jiné si zahrál ve filmu Ro(c)k podvraťáků. Možná netušíte, že se narodil v Pardubicích, vystudoval lidovou školu umění, hrál na trumpetu a na bicí. Již 11. června 2017 uplyne rok od chvíle, kdy mu přítelkyně Veronika – po 14 letech vztahu – porodila syna Matěje.

Které země nebo konkrétní lokality jste si dosud nejvíce oblíbil a proč?

Určitě Španělsko, respektive Ibizu, jsou tam perfektní párty, strhující atmosféra i úžasní diskžokejové. Dál mě baví Itálie, moc mi chutná tamější jídlo i pití. Skvělá je Francie, miluji oblast Champagne a taky francouzské Alpy. Moc rád cestuji do Asie, i kvůli moři a jídlu. A nesmím zapomenout na Řecko, mají tam také fantastické speciality.

Kam se letos chystáte na dovolenou?

Letos chci poprvé ukázat moře synovi Matějovi, který už bude mít své první narozeniny. Zatím plánujeme Chorvatsko a na podzim bychom chtěli zkusit i nějakou exotiku, ale uvidím, kolik bude práce.

moderátor Pavel Cejnar v Chorvatsku

Kde jste byl zatím nejdál a jak se vám tam líbilo?

Nejdál asi v Egyptě. Je tam super moře, stačí si vybrat hotel a hned kousek od něj můžete šnorchlovat, prostě paráda. Hlavně tam je zaručené počasí.

Jak by podle vás měla vypadat ideální dovolená?

Každý si dovolenou představuje jinak. Někdo chce cestovat, další jen odpočívat atd. Já budu letos preferovat odpočinek a čas na dovče hodlám věnovat hlavně synovi Matějovi, aby poznal nepoznané. Vždy, když je něco poprvé, tak je to parádní. Letos těch „poprvé“ bude mít hodně a já chci být u toho.

Kam byste se letěl podívat, kdybyste nečekaně vyhrál tři sta tisíc v loterii?

Kdybych vyhrál tři kila, tak bych letěl do Francouzské Polynésie, už po tom s Verunkou toužíme řadu let. Máme na tyto ostrovy dobré reference.

Absolvoval jste už někdy poznávací zájezd?

Poznávací zájezd jsem absolvoval pouze na moravské vinice a bylo to boží!

moderátor Pavel Cejnar na Ibize

Barcelonu mu připomínají sluneční brýle

Jak snášíte cestu letadlem? Vadí vám dlouhé lety?

Mně cestování letadlem nevadí. Mám k tomu respekt, ale nebojím se. To víte, když ten cestovní prostředek neřídím já, mám vždy smíšené pocity. Na druhou stranu si v letadle rád odpočinu. Dost často tam, nebo i ve vlaku, když někam cestuji, spím.

Plánujete cesty do zahraničí dlouho dopředu, anebo využíváte i často velmi výhodných last minute nabídek?

Jak kdy, last minute jsou super. Miluji náhlá rozhodnutí. Večer si řekneme, že letíme, a ráno vyrazíme. Akorát moje práce mi podobná dobrodružství často nedovoluje. Takže v posledních letech spíš musíme plánovat.

Už jste někdy někam cestoval jenom proto, že vás přesvědčila supervýhodná cena?

Ne.

Vozíte si z ciziny konkrétní druh suvenýrů, anebo pokaždé kupujete to, co vám zrovna padne do oka? Máte nějaký zajímavý „úlovek“ z cest, kterým se rád chlubíte?

Zajímavý úlovek nemám. Vždy si koupím, co se mi líbí. Třeba vím, že mám brýle z Barcelony. Pokaždé, když si je beru, tak si na prodloužený víkend v hlavním městě Katalánska vzpomenu. A tak to mám i s jinými věcmi.

Cestujete raději s partou přátel, ve dvojici, anebo sólově?

Já miluji partu, takže odpověď je jasná. Sólo bych asi nikam necestoval.

moderátor Pavel Cejnar

Vzpomenete si na vtipnou, anebo naopak dramatickou historku ze zahraničí?

Dramatickou historku jsem zažil v Barceloně, když mi z platební karty nešla vybrat hotovost. Byl jsem už pomalu zoufalý z toho, že jsem neměl hotovost na taxíka, spropitné a podobné věci. Nakonec jsem zjistil, že jsem zadával PIN k telefonu místo ke kartě.

Narazil jste někde na jazykovou bariéru, že jste se musel domlouvat doslova „rukama nohama“?

Asi ve Francii, tam chtějí mluvit snad jen po jejich, hrůza! Ale když přijedou sem, tak česky taky „nešprechtí“.

Veškerý volný čas věnuje Pavel Cejnar rodině

Přejděme k vašim pracovním aktivitám. Kdy si máme naladit rádio, abychom vás slyšeli?

Rádio Evropa 2 si můžete naladit kdykoliv, ale pokud chcete slyšet mě, tak budu rád, když si pustíte Afterpárty Evropy 2 každý všední den od 9 do 12 hodin.

Moderujete často i na pódiu?

Na pódiu, na diskotéce, všude. Jsem velmi přizpůsobivý typ moderátora. Mimo funusu jsem snad moderoval vše – i křtiny pro kamaráda.

Co vaše televizní aktivity?

Ty jsem teď dost omezil, jelikož se věnuji synovi Matějovi a hlavně mě žádná nabídka, kterou jsem za poslední měsíce dostal, neoslovila. Dále natáčím pořad ChutnáTo s různými osobnostmi a ten můžete vidět na internetové BLOG TV.

moderátor Pavel Cejnar se synem Matějem

Máte nějaké zajímavé pracovní plány na letošní rok?

Každé moje moderování je zajímavé a těch akcí je tolik, že bych se musel asi hodně rozepsat. Něco speciálního na letošní rok mám v záloze, ale teď bych o tom ještě nechtěl mluvit.

Kde nejraději odpočíváte v rámci České republiky? Zkrátka když máte volno jen pár hodin, maximálně několik dní…

Zatím dost odpočívám doma pod Kunětickou horou, kde jsme si s přítelkyní konečně dostavěli vysněný dům, a všechen volný čas věnuji jí a synovi Matějovi.

Když jste z Pardubic, máte rád pardubický perník?

Miluji ho, hlavně s kokosem.